Facebook w zeszłym roku obiecał, że ułatwi wysyłanie wiadomości pomiędzy swoimi wszystkimi aplikacjami. Serwis dotrzymał słowa i właśnie wprowadził możliwość komunikacji pomiędzy użytkownikami Messengera i Instagrama. W ten sposób każdy będzie mógł się komunikować za pomocą swojej ulubionej aplikacji i nie będzie musiał mieć obydwóch zainstalowanych. Dodatkowo będzie wystarczyło mieć konto w tylko jednej usłudze. 

Messenger i Instagram ze wspólnymi wiadomościami

Messenger i Instagram ze wspólnymi wiadomościami

Całość działa na zasadzie umieszczenie Messengera w aplikacji Instagrama. Nie jest to więc tak naprawdę możliwość komunikacji między różnymi komunikatorami, a zaszycie jednego z nich w drugiej aplikacji. Z drugiej strony wiadomości pomiędzy kontami Instagram wciąż są obecne. Jak opisuje to sam Facebook:

Główną zmianą jest to, że ludzie korzystający z aplikacji Messenger może teraz dotrzeć do Ciebie na Instagram bez konieczności pobierania nowej aplikacji, i na odwrót.

Facebook zmienił również kontrolę prywatności w Instagramie i Messengerze. Według serwisu było to konieczne dla zachowania kompatybilności. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wybrać, kto może się z nimi skontaktować i na jakiej platformie. Można także zablokować nowe połączenia automatycznie i ignorować te od obcych lub znajomych naszych znajomych. Co więcej, do komunikacji nie jest wymagane konto na Facebooku. 

Zobacz też: Ostatnie nowości na HBO GO – „Bad Boys for Life” i więcej hitów!

Nowa funkcjonalność w Instagramie jest obecnie rozwijana po stronie serwera. Dlatego też nie jest jeszcze dostępna dla każdego. Zaktualizowanie aplikacji do najwyższej wersji w tym przypadku niewiele pomoże. Dlatego też osoby zainteresowane możliwością komunikacji pomiędzy tymi dwiema aplikacjami będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.