ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google chrome ciemmny motyw

[SPT #83] Cięższy Chrome, Huawei świętuje, warto używać trybu ciemnego

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Koniec października zbliża się nieuchronnie. Zanim jednak nastąpi listopad, trzeba przyjrzeć się mijającym siedmiu dniom pod względem informacji technologicznych. Co tym razem przykuło moją uwagę?

Pochwała

Dlaczego warto stosować tryb ciemny? W Internecie pojawił się kolejny test, w którym widać, jak duże są oszczędności baterii podczas korzystania z tej funkcji. Dodatkowo, zebrałem dla Was listę najpopularniejszych aplikacji, które mają taką opcję wraz z informacją, jak ją aktywować.

Huawei P40 z dwoma systemami. W obecnej sytuacji firmy, pomysł wcale nie jest głupi. Użytkownicy będą mieli wybór, czy chcą zainstalować system z Androidem, ale bez Usług Google, czy może z Harmony OS i usługami Huawei. Co prawda wybór ten nie jest oszałamiający, jednak lepsze to niż nic.

Daty wyprzedaży na Steam. Warto odłożyć trochę drobniaków, bo Steam ogłosił daty wyprzedaży gier. Chętnie pokuszę się o uzupełnienie mojej niewielkiej biblioteki przecenionymi tytułami. Szczegóły we wpisie Pawła.

Krytyka

Następcy zginanych flagowców. Jeszcze dobrze na rynku nie zagościły Galaxy Fold i Mate X, a już słyszymy o ich następcach. Dziwi mnie, że prawdopodobnie zobaczymy je tak szybko. Zginany smartfon od Huawei ma ponoć zadebiutować już na początku 2020 roku.

Huawei świętuje dużą liczbę sprzedanych smartfonów. Od początku roku chińska firma sprzedała ponad 200 mln urządzeń. Pytanie jednak czy w obecnej sytuacji spółki, jest co celebrować? Z uwagi na brak możliwości wspierania nowych flagowców przez Usługi Google, Huawei może szybko stać się jedynie lokalną, azjatycką jednostką. Linia Mate 30 w ogóle nie zadebiutowała w Europie, co odbije się fatalnie w kolejnych miesiącach. Taki sam los może spotkać serię P40.

Nowa wersja Chrome. Dziękuję bardzo za taką aktualizację. Przeglądarka Google jest jedną z „najcięższych”, a prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej zasobożerna. Wszystko to w imię większego bezpieczeństwa. Nosiłem się z myślą powrotu do Chrome, sądzę jednak, że to byłaby zbyt pochopna decyzja.

Rynek najnowszych flagowców z Androidem. Każdy flagowiec, który został wydany w ostatnich dwóch miesiącach ma jakieś wady. Są one na tyle duże, że uniemożliwiają mi zmianę mojego wysłużonego OnePlus 7 Pro na nowszy model. Dyskusja we wpisie zbliża się do liczby 200 komentarzy. Zapraszam do podzielenia się własną opinią.

Aplikacje bankowe z ograniczeniami dla posiadaczy Galaxy S10. Afera z błędem czytnika linii papilarnych w Galaxy S10 zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Niektóre banki usuwają swoje aplikacje w Google Play dla użytkowników tych smartfonów ze względów bezpieczeństwa. Kilka dni temu Samsung jednak poinformował, że naprawił błąd. Miejmy nadzieję, że na wieki wieków…

Pixel 4 w DxOMark. Tą oceną portal ostatecznie stracił u mnie jakiekolwiek poważanie. Smartfon Google dostał bowiem 112 punktów, co plasuje go dopiero na ósmej pozycji w rankingu. Flagowce Google znane są z robienia fenomenalnych zdjęć. Jestem zbulwersowany, że Pixel 4 został potraktowany tak brutalnie!

Sprawdź najnowsze wpisy