ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel 4 xl premiera

Aparat Google Pixel 4 wg. DxOMark może niektórych zawieść

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Po premierze pierwszej generacji Pixela od Google wiele osób było wręcz w szoku, jak Amerykanom udało się wycisnąć tak wysoką jakość zdjęć z jednej matrycy. Z generacji na generację pojawiały się kolejne rozwiązania, które konkurencja musiała nadrabiać. W momencie, gdy rodzina Pixel 4 doczekała się dodatkowego, głównego aparatu, wiele osób oczekiwało, że będzie to swego rodzaju rewolucja i kolejne wyznaczenie nowego szczytu w tej materii. Tym samym ocena aparatu przez DxOMark może niektórych negatywnie zaskakiwać.

DxOMark nie zachwyciło się aparatem Google Pixel 4

google pixel 4 dxomark aparat

Naturalnie wynik 112 punktów nadal sprawia, że Pixel 4 znajduje się w czołowej dziesiątce, a dokładniej pozwala uplasować się smartfonowi Google na 8. pozycji. Obecny ranking kształtuje się następująco:

  1. Huawei Mate 30 Pro: 121 punktów
  2. Samsung Galaxy Note10+ 5G: 117 punktów
  3. Huawei P30 Pro: 116 punktów
  4. Samsung Galaxy S10 5G: 116 punktów
  5. OnePlus 7 Pro: 114 punktów
  6. Honor 20 Pro: 113 punktów
  7. Samsung Galaxy S10+: 113 punktów
  8. Google Pixel 4: 112 punktów
  9. Huawei Mate 20 Pro: 112 punktów
  10. Xiaomi Mi 9: 110 punktów

Pixel 4 stracił w ogólnej ocenie za wynik dotyczący filmów. DxOMark zwróciło uwagę na problemy ze stabilizacją w filmach i brak detali w kiepskich warunkach oświetleniowych. W przypadku zdjęć problematyczna okazała się szczegółowość i widoczne szumy w każdych warunkach. Czasami też zdarzają się problemy w wyznaczaniu tła w trybie portretowym. Pełny test znajdziecie na stronie DxOMark.

Zobacz też: Co nowego w Google Stadia? Kontroler i wymagania łącza.

Naturalnie na sam koniec przypominam, że DxOMark ma to do siebie, iż producenci są w stanie przygotować się do tych testów. Dlatego nie wszystkie wyniki można uznać za rzetelne, a w przypadku Pixela 4 wręcz niektórzy mogą stwierdzić, że Google nie podjęło tej próby.

Źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy