Chrome to przeglądarka, która w żartach często znana jest ze swojej słabości do RAM-u – im więcej pamięci operacyjnej znajduje się w urządzeniu, tym więcej aplikacja będzie jej używała. Okazuje się jednak, że już wkrótce wymagania przeglądarki ponownie się zwiększą, ale za to będzie ona znacznie bezpieczniejsza.

Nowa aktualizacja Chrome to jeszcze bezpieczniejsze przeglądanie sieci

Chrome z lepszym udostępnianiem stron

Portal Android Central podaje, że najnowsza aktualizacja Google Chrome, która oznaczona jest numerem 77, do mobilnej przeglądarki dodaje niezwykle ciekawą funkcję – tryb piaskownicy (sandbox). Dzięki niemu każda otwarta strona jest odizolowana w oddzielnym procesie, nie ma zatem możliwości, by dana witryna mogła uzyskać dostęp do danych użytkownika, takich jak np. hasła czy prywatne informacje. Niemożliwa jest również interakcja pomiędzy stronami internetowymi. Funkcja ta od pewnego czasu sprawdzana była w testowych wersjach przeglądarki, zatem powinna stabilnie działać na urządzeniach z odpowiednią ilością RAM-u. Google informuje, że zalecana ilość pamięci to 2 GG. Tryb piaskownicy będzie automatycznie uaktywniony wyłączanie na smartfonach i tabletach ze zgodną specyfikacją.

Zobacz także: Użytkownicy Galaxy S10 mają problem z aplikacjami bankowymi.

Warto wspomnieć o tym, że nowe zabezpieczenie włączane będzie tylko na stronach, na których użytkownicy mogą się zalogować. Aktualizacja powoli pojawia się już na smartfonach użytkowników – dajcie znać, czy jest już dostępna na Waszym urządzeniu!

Źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.