Huawei P40 światowa premiera

Huawei P40 trafi na rynek z dwoma systemami jednocześnie? To możliwe

Newsy

Stosunkowo niedawno na rynku zadebiutowała rodzina Huawei Mate 30, jednak niestety bez aplikacji i usług Google. Huawei został do tego zmuszony z uwagi na wiele nałożonych na niego zakazów. Wygląda jednak na to, że wraz z premierą nadchodzącej serii P40, firma zamierza dać użytkownikom wybór w kwestii systemu, którego chcą używać.

Huawei P40 za Androidem i Harmony OS jednocześnie

huawei harmony os google android

Huawei P40 i Huawei P40 Pro zbliżają się wielkimi krokami. Dotychczas wszystko wskazywało na to, że opisywane urządzenia zadebiutują z Androidem bez aplikacji i usług Google na pokładzie. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Huawei w przypadku rodziny P40 posunie się o krok dalej i zaoferuje użytkownikom aż dwa systemy: Androida i autorskie Harmony OS. Osoby, które kupią P-czterdziestki mają więc otrzymać wybór – możliwość uruchomienia smartfona z Androidem lub Harmony OS. W przypadku wyboru Androida nie uświadczą oni aplikacji i usług Google, a gdy zdecydują się na Harmony OS, to uraczą ich usługi Huawei i własny sklep z aplikacjami firmy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Mapy Google z funkcją chroniącą użytkowników przed nieuczciwymi taksówkarzami – aktualizacja coraz bliżej

Plotki o rodzinie P40 jako pierwszej z dwoma systemami wydają się jeszcze bardziej prawdopodobne, gdy weźmie się pod uwagę doniesienia o trybie Dual Boot, które opisał wczoraj Łukasz. Niemniej jednak są to wciąż niepotwierdzone informacje, więc radzę brać do siebie ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Dajcie znać w komentarzach, czy takie rozwiązanie wydaje wam się w porządku!

Źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x