ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Data premiery Huawei Mate Xs

Poznamy następcę Huawei Mate X na początku przyszłego roku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas dzisiejszej imprezy w Shenzhen odbyła się oficjalna premiera Mate X, pierwszego składanego smartfona od Huawei i drugiego takiego urządzenia na świecie. Chiński producent przygotował dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Mowa tutaj o następcy składanego smartfona. Ten nie tylko został dziś oficjalnie zapowiedziany. Poznaliśmy także kluczowe informacje na temat jego specyfikacji oraz przybliżoną datę premiery.

Huawei Mate Xs ogłoszony

Huawei Mate Xs ogłoszony

Rzecz jasna, jeśli o datę premiery chodzi, to tutaj trzeba podchodzić ze sporym dystansem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile to już razy premiera Mate X była przekładana. Z drugiej strony konstrukcja drugiego urządzenia tego typu powinna być już znacznie łatwiejsza. Wcześniej informowano, że będą dwie wersje Mate X. Wariant z układem Kirin 980 i modemem Balong 5000 oraz druga wersja z chipsetem Kirin 990 5G, który posiada zintegrowany modem 5G. Według wcześniejszych plotek obie wersje miały zostać dzisiaj zaprezentowane. Okazuje się jednak, że drugi wariant będzie następcą dziś zaprezentowanego Mate X.

Zobacz też: Aplikacja YouTube z obsługą HDR dla najnowszych iPhone’ów

Huawei oficjalnie ogłosił, że wersja z układem Kirin 990 5G pojawi się w marcu przyszłego roku. Smartfon ten ma się nazywać Mate Xs. Warto pamiętać, że urządzenie zostało po raz pierwszy ogłoszone w lutym. Natomiast gdyby nie problemy konstrukcyjne Mate X trafiłby do sklepów na długo przed premierą układu Kirin 990 5G. Wariant ze starszym procesorem był już gotowy, natomiast wypuszczenie także lepszego odbiłoby się na jego sprzedaży negatywnie. W końcu mówimy tutaj o eksperymentalnym urządzeniu za ponad 2400 USD. Jeśli kogoś na nie stać, to raczej nie zdecydowałby się na słabszy wariant, nawet gdyby musiał sporo dopłacić.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy