Z racji tego, że Adam jest na urlopie, w tym tygodniu SPT przejmuję ja. Poniżej to co najbardziej mi się spodobało w minionym tygodniu, a także wzbudziło moją niechęć.

Pochwała

Nie wiem czy Microsoft Surface Go powtórzy sukces taniego iPada. Jest jednak krokiem w dobrym kierunku. Lekką wątpliwość budzi przeciętny procesor i trochę za duża, w porównaniu do iPada waga. Atrakcyjna jest jednak cena „taniego” Surface’a oraz zestaw dostępnych akcesoriów.

Sony Xperia XZ2 Premium w Polsce. Kompletnie nie wiem po co Sony wydaje tyle flagowców co roku. Patrząc na wyniki firmy chyba nie jestem jedyny. Xperia XZ2 trochę mnie zawiodła, jednak na żywo nowe smartfony Japończyków robią lepsze wrażenie niż na zdjęciach. Cieszę się, że model Premium trafia do Polski. Jest znacznie ciekawszy niż standardowa Xperia XZ2. Cena jest wysoka – z drugiej strony jaka by miała być? To jeden z lepszych smartfonów na rynku. W zalewie Samsungów i Huawei’a, Sony stało się marką wręcz egzotyczną, dlatego im mocno kibicuję.

Nowy design Apple Watch. Obecnie chyba tylko Apple wierzy w sukces smart zegarków. Z niecierpliwością czekam na debiuty urządzeń konkurencji. Obecnie na rynku liczy się tylko smartwatch Apple, między innymi dzięki liczbie dostępnych konfiguracji i akcesoriów. Jesienią zobaczymy piątą generację zegarka, o zmienionym designie. Mimo podobnych wymiarów, ekran zapewni zdecydowanie większy obszar wyświetlania – od 35% do 38%. Co ciekawe paski z pozostałych generacji mogą pasować do nowego modelu.

Photoshop dla iPada. Steve Jobs śmiał się z rysika, jednak obecnie Apple oferuje jedno z ciekawszych tego typu akcesoriów na rynku. Dla ścisłości dodam, że nazwano je po prostu ołówkiem. W połączeniu z wydajnymi iPadami Pro, takie rozwiązanie wydaje się mieć sens. Apple Pencil służy do rysowania, a nie obsługi tabletu. Wykorzysta to Adobe, które chce wydać pełnoprawną wersję najpopularniejszego programu graficznego – Photoshopa, na iPady. Premiera oprogramowania może nastąpić w 2019 roku. Wydaje się, że Apple jako jedyna firma, z sukcesem inwestuje w rynek tabletów, a Adobe widzi w nim duży potencjał.

Krytyka

Honor Note 10 Rolls Royce. Premiera Honor Note 10 czeka nas jeszcze w tym miesiącu. Wyciekły jednak zdjęcia i cena wersji specjalnej. Znajdziemy na niej logo… Rolls Royce’a. Nie, to nie jest żart. Urządzenie nie będzie niczym szczególnym się różnić od standardowej wersji, przynajmniej, jeśli chodzi o design. Za to cena ma sięgać $1500. Honor kojarzy się z ciekawymi smartfonami, w wyjątkowo rozsądnych cenach. Marka ta nigdy nie miała aspiracji do segmentu premium. Po co więc logo Rolls Royce? Użytkownicy samochodów tej brytyjskiej marki raczej nie są klientami Honora.

Surface Phone. Legendy o tym urządzeniu krążą od kilku lat. W międzyczasie Microsoft wycofał się z rynku mobilnego. Gigant po prostu przegrał z Google i Apple. Dlaczego miałby teraz wracać? Firma pozostała przy tym co zapewnia jej największe zyski. Nie wydaje się, żeby możliwe było wprowadzenie na rynek trzeciego systemu i to od zera. Szczególnie, że użytkownicy mogliby nie mieć zaufania do firmy, która nagle zakończyła żywot swoich mobilnych systemów. Nie wierzę, że to urządzenie kiedykolwiek trafi na rynek

Samsung chyba zbyt mocno uwierzył w swoją pozycję na rynku i lojalność klientów. Zaprezentowany wiosną Galaxy S9 jest nieco ulepszoną wersją zeszłorocznego Galaxy S8. Widać, że to za mało, a klienci nie rzucili się na to urządzenie. Nie dziwię się – smartfon jest po prostu nudny, a różnic jest zbyt mało w stosunku do poprzednika. Smartfon nie budzi po prostu żadnych emocji i wydaje się jakby na rynku był obecny naprawdę długo. Podobnie może być z większym Note9, którego premiera za kilka tygodni. Ktoś w ogóle czeka na to urządzenie?

 

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)