Photoshop to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych programów graficznych na rynku. Nowa strategia Adobe zakłada wydanie jego pełnoprawnej wersji na iPada.

Nadchodzi pełnoprawny Photoshop na iPada

Scott Belsky, CPO Adobe potwierdził właśnie, że trwają prace nad wieloplatformową wersją Photoshopa. Ma on trafić na tablety marki Apple. iPad od momentu wydania iOS 11 stał się dla wielu użytkowników niemalże zastępstwem komputera. Przygotowanie Photoshopa w wersji na tablety może skusić kolejnych potencjalnych klientów do zakupu, a biorąc pod uwagę, że iPad Pro w jednej z wersji oferuje ekran o przekątnej 12,9 cali i odświeżaniu 120 Hz to możliwości nie brakuje.

Zobacz też: Xperia XZ3 z 4 aparatami

Adobe Photoshop na iPada miałby jednak dopiero zostać zapowiedziany oficjalnie jesienią bieżącego roku, w październiku. Premiera oprogramowania nie jest jednak przewidywana na ten rok. Photoshop na iPada prawdopodobnie trafi dopiero w 2019. Nowa strategia producenta zakłada skuszenie amatorów i hobbystów do mobilnej obróbki grafiki. Belsky podkreśla także, że jest to wyjście naprzeciw użytkownikom chcących edytować „w locie”.

źródło: The Verge, CNET

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.