O Surface Phone słyszymy od około… 6 lat? Przynajmniej…. W międzyczasie popyt na ten model zmalał za sprawą przejęcia Nokii i likwidacji marki na rzecz Microsoft Lumia. Jednak Amerykanie zderzyli się z rzeczywistością i zrezygnowali z własnego systemu operacyjnego, który byłby dedykowany na mobilny rynek. Pozostał Windows i marka Surface oraz kilka projektów, które wciąż są rozwijane. Znamy je pod różnymi nazwami kodowymi, ale wyróżnia się trzy główne pomysły – Libra, Camel oraz Andromeda.

Pierwsze dwa już znamy. Libra to niedawno zaprezentowany Surface Go, a Camel to Surface Pro 6, który niewątpliwie jest w drodze. Innymi słowy – same tablety. Dlatego najwięcej mówi się o Andromedzie, jako projekcie najbardziej niespodziewanym i być może najbardziej zaawansowanym.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Andromeda to elastyczny Surface Phone?

microsoft surface phone windows 10

Co tydzień możemy usłyszeć, że Andromeda została zabita w zarodku. Niewątpliwie Microsoft zdobył już wiele patentów na zastosowanie elastycznych wyświetlaczy. Tylko doskonale wiemy, jak to jest z rejestrowaniem swoich pomysłów – w głównej mierze robi się to po to, żeby zablokować konkurencję. Dlatego na zmianę możemy spotkać się z informacjami, jakoby gigant z Redmond rezygnował z wprowadzenia Surface Phone’a na rynek. Analogiczna sytuacja wyglądała z Surface Mini w 2014 roku – wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że takie urządzenie zostanie przedstawione, ale Microsoft postanowił zrezygnować z projektu ze względu na obawy o sprzedaż.

Zobacz też: Jak przesiąść się z iPhone’a na Androida?

Co z Surface Phone? Andromeda według ostatnich przecieków z „wewnątrz Microsoftu” ma zostać przedstawiony pod koniec 2019 roku. Zdaje się to być zrozumiały termin – firma będzie mogła ocenić ruchy konkurencji, która niewątpliwie chce wcześniej zadebiutować z elastycznymi modelami.

 

źródło: Phone Arena

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.