Jak włączyć bluetooth w windows 11

Jak włączyć Bluetooth Windows 11? Tak znajdziesz popularną opcję 

6 minut czytania
Komentarze

Jak włączyć Bluetooth w Windows 11? Przejście na nowy system operacyjny zawsze wiąże się z błądzeniem w wielu kwestiach, które przykładowo w Windows 10 mogły być zdecydowanie bardziej intuicyjne lub po prostu wyuczone. Przyzwyczajenie jest bardzo często trudne do przejścia zwłaszcza wtedy, kiedy przechodzi się po długim czasie na nowy system operacyjny, jak jest w przypadku Windows 10 i Windows 11. Jak włączyć Bluetooth w Windows 11? Można to zrobić na kilka sposobów i żaden z nich nie jest mocno wymagający od użytkownika. Dlatego, jeśli kupiłeś nowe słuchawki i chcesz podłączyć je do komputera, nie będziesz mieć z tym dużego zamieszania i bardzo szybko będzie można cieszyć się ze słuchania muzyki.  

Co to Windows 11?  

Jak zmniejszyć pasek zadań w Windows 11
Microsoft Edge / Unsplash

To najnowsza propozycja od Microsoftu. Kolejny system operacyjny jest następcą popularnego Windowsa 10. Do przejścia zachęca między innymi ze względu na swój wygląd. Tutaj pojawiła się bardzo duża zmiana względem poprzednich wersji okienek. Do tego należy doliczyć jeszcze kolejne funkcje systemowe, które przyczyniają się do zwiększenia produktywności użytkownika. Tutaj można wymienić między innymi układy okien. To sprawia, że na jednym ekranie możesz jeszcze więcej i więcej. Oczywiście można znaleźć tutaj wiele opcji, z których każdy korzystał na Windows 10. Niektóre z nich mogą znajdować się w nieco innych miejscach, dlatego warto wiedzieć, jak włączyć Bluetooth na komputerze z nowym systemem operacyjnym.  

Co to Bluetooth?  

jak_wyłączyć_hasło_windows_11
PublicDomainPictures / Pixabay

Jest to standard bezprzewodowej komunikacji, która posiada krótki zasięg. Dotyczy różnych urządzeń i można go znaleźć w klawiaturach, komputerach, smartfonach, słuchawkach oraz innych. Dawniej był to standard, który kojarzył się przede wszystkim z możliwością przesyłania danych na niewielką odległość – takich jak zdjęcia, pliki tekstowe oraz inne. Jeszcze wcześniej korzystano z podczerwieni, która działała na jeszcze krótszą odległość. Podczas przesyłania danych trzeba było pozostawić telefony obok siebie, aby sygnał pomiędzy nimi był nieprzerwany. Bluetooth był technologią znacznie wygodniejszą, ponieważ działała na znacznie większą odległość.  

Skąd wzięła się nazwa Bluetooth?  

jak włączyć bluetooth w windows 11
Obraz Esa Riutta z Pixabay

Zanim uda się dowiedzieć tego, jak włączyć Bluetooth w Windows 11, warto dowiedzieć się też samej genezy na temat nazwy. Kto wpadł na pomysł, by technologia przesyłania danych nazywała się jak niebieskie zęby. Otóż korzenie tej nazwy sięgają aż roku 970. To właśnie wtedy duński krop Harald Blåtand podporządkował sobie znaczną część krajów skandynawskich. Stąd Jim Kardach wziął właśnie swoją inspirację. Samo Blåtand jest tłumaczone jako Sinozęby. Bluetooth również miał za zadanie zjednoczenie i pojednanie wszystkich technologii by można je było, że sobą skomunikować. W ten sposób starano się powiązać komputery, telefony komórkowe, drukarki, aparaty cyfrowe słuchawki oraz inne. Teraz można powoli przejść do tego, jak włączyć Bluetooth w Windows 11.  

Po co używać Bluetooth w komputerze?  

jak włączyć bluetooth w windows 11
Obraz StockSnap z Pixabay

Powodów jest tak naprawdę całkiem sporo. W dobie internetu niekoniecznie Bluetooth jest wykorzystywany do przesyłania danych pomiędzy smartfonem oraz komputerem. Jego głównym zastosowaniem obecnie jest przede wszystkim komunikowanie urządzeń bezprzewodowych. Dzięki temu można słuchać przykładowo muzyki na słuchawkach bezprzewodowych bez odwiecznej plątaniny kabli. Dzięki temu można używać stopniowo ograniczać użycie urządzeń kablowych. Jak włączyć Bluetooth w Windows 11? Nie ma w tym niczego prostego. Wystarczy wiedzieć jedynie, w jakim miejscu należy kliknąć i jakich ustawień dokonać. W ten sposób można się uwolnić od zbędnych kabli. Za każdym kolejnym razem cały proces łączenia urządzeń przebiega znacznie szybciej, więc tylko pierwsze połączenie będzie wymagać nieco więcej wysiłku.  

Jak włączyć Bluetooth w Windows 10?  

Jak zmniejszyć pasek zadań w Windows 11
Windows / Unsplash

Można to zrobić przykładowo przez wejście w ustawienia komputera. Tam znajdziesz opcję Bluetooth, którą można zarządzać z poziomu jednego okna. W tym celu należy:  

 1. Naciśnij klawisz z logo Windows.  
 1. Wpisz Ustawienia
 1. Przejdź do sekcji Urządzenia
 1. Wybierz Urządzenia Bluetooth i inne.   
 1. Naciśnij Więcej opcji Bluetooth. W ten sposób znajdziesz więcej ustawień opcji.  

Z tego miejsca można mieć podgląd w urządzenia, które są połączone z komputerem. Jak włączyć Bluetooth w Windows 10? Można to zrobić na jeszcze jeden sposób. Wystarczy wykonać kilka kroków:  

 1. Naciśnij ikonkę wiadomości w prawym górnym rogu.  
 1. Naciśnij kafelkę z napisem Bluetooth. Jeśli nie widzisz takiej opcji, wtedy możliwe, że musisz nacisnąć Rozwiń.  
 1. Jeśli potrzebujesz więcej ustawień, wtedy naciśnij na kafelkę prawym klawiszem i naciśnij Przejdź do ustawień.  

Jak włączyć Bluetooth w Windows 11?  

Jak zmniejszyć pasek zadań w Windows 11
Sunder Muthukumaran / Unsplash

Najnowszy system od Microsoftu charakteryzuje się przede wszystkim nowym wyglądem, który znacząco odbiega od dotychczasowego designu najpopularniejszego systemu operacyjnego na komputery. Jak włączyć Bluetooth w Windows 11?  Ta kwestia wygląda tutaj bardzo podobnie. Można to zrobić, wchodząc do ustawień, wykonując te same kroki:  

 1. Naciśnij klawisz z logo Windows.  
 1. Wpisz Ustawienia
 1. Przejdź do sekcji Bluetooth i urządzenia
 1. Wybierz Urządzenia Bluetooth.   

W tym miejscu możesz dodawać urządzenia skomunikowane za pośrednictwem Bluetooth. Można również w drugi sposób wybierając na pasku zadań ikonkę baterii. Wysunie się wtedy panel z dodatkowymi opcjami. Tam należy wybrać kafelek z Bluetooth. To właśnie w ten sposób dowiesz się, jak włączyć Bluetooth w Windows 11. Opcja nie jest mocno schowana w najnowszym systemie operacyjnym od Microsoftu, więc nie trzeba specjalnie mocno szukać, aby móc cieszyć się z komunikacji urządzeń bezprzewodowych z komputerem. Podczas użytkowania bardzo szybko można odczuć komfort, jaki daje pozbycie się kabli i praca na połączeniu bezprzewodowym. 

Jak włączyć Bluetooth w Windows 11? Jest to funkcja, z której ostatnio wielu użytkowników zaczyna korzystać coraz częściej. Dlaczego? Urządzenia bezprzewodowe przykładowo takie jak słuchawki można bez problemu połączyć z komputerem i słuchać bez konieczności siedzenia przed ekranem z kablem. Cała operacja jest bardzo intuicyjna. Oczywiście można to zrobić na kilka sposobów. Dlatego to, jak włączyć Bluetooth w Windows 11, nie jest wielką tajemnicą. Dzięki temu połączysz ze swoim komputerem różne urządzenia takie jak  słuchawki bezprzewodowe. Cały proces przebiega bardzo sprawnie, a użytkownik może się cieszyć z wolności od kabla. Dlatego bardzo szybko docenią się to, jak włączyć Bluetooth w Windows 11 oraz możliwości, jakie po tym się pojawiają.  

Źródło zdjęcia głównego:  PublicDomainPictures / Pixabay

Motyw