Smartfony Asus z Androidem 13. Oto lista modeli, które dostaną aktualizację

2 minuty czytania
Komentarze

Posiadacze wybranych smartfonów marki Asus mogą spodziewać się w najbliższych miesiącach aktualizacji do Androida 13. Firma przestawiła już harmonogram, zgodnie z którym chce udostępniać nową wersję oprogramowania. Sprawdźcie, czy wasze telefony są na liście.

Które smartfony marki Asus dostaną Androida 13?

Zacznijmy od telefonów z serii ZenFone. Android 13 w pierwszej kolejności trafi do posiadaczy ZenFone’a 9. Producent zacznie udostępniać aktualizacje już w grudniu 2022 roku. Nowa wersja systemu z zielonym robotem trafi również na modele ZenFone 8 i 8 Flip, tyle że nieco później – proces aktualizacji rozpocznie się w styczniu 2023 roku.

Asus nie zapominał także o gamingowych smartfonach z serii ROG. Te telefony będą aktualizowane jednak nieco później, niż smartfony ZenFone. W pierwszym kwartale 2023 roku ruszą aktualizacje do Androida 13 dla smartfonów ROG Phone 6D, ROG Phone 6D Ultimate, ROG Phone 6 oraz ROG Phone 6 Pro. Smartfony ROG Phone z serii 5 i 5s również otrzymają nową wersję systemu, ale najwcześniej w drugim kwartale 2023 roku. Ich posiadaczom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj także: Android 13 już oficjalnie – 13 funkcji, które pojawią się w nowym systemie

Niestety Asus nie przedstawił konkretnych dat aktualizacji i wiele może zależeć np. od regionu. Niemniej użytkownicy smartfonów ZenFone i ROG Phone zyskali wiedzę na temat tego, czy ich telefony w ogóle kwalifikują się do aktualizacji i kiedy mniej więcej można się jej spodziewać.

Przeczytaj nasze recenzje smartfonów Asusa:

źródło, zdjęcie główne: Asus

Motyw