LINKI AFILIACYJNE

Słuchawki do 200 zł. 7 najlepszych modeli

8 minut czytania
Komentarze

Słuchawki to jedno z najpopularniejszych i najchętniej używanych urządzeń pozwalajacych na komfortowe słuchanie materiałów audio czy granie w gry komputerowe. Czy w ogóle można znaleźć dobre słuchawki do 200 zł? Z naszym poradnikiem – jak najbardziej. W tekście pochylamy się nad tym, na co zwrócić uwagę podczas wybierania słuchawek do 200 zł; wskazujemy także w tym zakresie cenowym modele, które są warte uwagi ze względu na wysoką jakość odtwarzania dźwięku.

Dobre słuchawki do 200 zł. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Słuchawki – niezależnie od ceny – mogą pełnić wiele różnych funkcji: odtwarzać dźwięk z telefonu komórkowego, tableta, laptopa itd. Są niezwykle przydatnym dodatkiem podczas pracy, nauki, rozmów telefonicznych, firmowych calli, a także w trakcie spędzania wolnego czasu – np. grania w gry komputerowe.

Bez słuchawek trudno wyobrazić sobie wygodne użytkowanie wielu urządzeń, toteż są nieodzownym elementem wyposażenia każdego, kto posiada w domu sprzęt elektroniczny. Nie zawsze jednak chcemy (lub mamy możliwość) wydawania sporej sumy pieniędzy na słuchawki.

Czy przy ograniczonym budżecie istnieje możliwość znalezienia tego typu sprzętu o zadowalających parametrach technicznych? Z pewnością tak, choć – bądźmy szczerzy – im większy budżet przeznaczany na słuchawki, tym wyższego komfortu ich użytkowania możemy się spodziewać. Dobre słuchawki do 200 zł to nie fikcja – budżet taki to rozsądna kwota, która pozwoli wybrać model o dobrych parametrach pozwalających na odtwarzanie dźwięku o wysokiej jakości.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek do 200 zł?
Z pewnością warto zadać sobie pytanie, czy interesują nas słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe. Te pierwsze mogą gwarantować bardziej stabilną transmisję danych (a przez to wyższą jakość dźwięku), lecz z drugiej strony ograniczają swobodę ruchów i mogą być mniej poręczne w użyciu w niektórych sytuacjach. Z kolei słuchawki bezprzewodowe nie krępują ruchów (mogą się świetnie sprawdzić np. w przypadku graczy komputerowych), ale wymagają za to regularnego ładowania, co nie dla każdego użytkownika pozostanie bez znaczenia.

Słuchawki do 200 zł mogą występować wśród modeli nausznych, dousznych i dokanałowych. Jak zawęzić pole poszukiwania idealnych słuchawek do 200 zł? Jeśli wiemy, że zdarza się nam słuchanie materiałów audio w głośnych miejscach, warto rozważyć kupno słuchawek dokanałowych, które świetnie wygłuszają dźwięki dochodzące z otoczenia.

Modele tego typu są również propozycją dla osób słuchających muzyki podczas treningów pływania na basenie. Zwykłe słuchawki douszne wywierają mniejszy nacisk na małżowinę, a co za tym idzie – ciśnienie powstające w uchu jest niższe, a dźwięki z zewnątrz nie są tak dobrze izolowane jak w przypadku słuchawek dokanałowych. Mogą być zatem przydatne podczas codziennej pracy w domu przy komputerze, rozmowach telefonicznych, a także podczas uprawiania sportów, które wymagają uważnej obserwacji otoczenia różnymi zmysłami – np. podczas jazdy na rowerze.

Słuchawki do 200 zł można także znaleźć wśród modeli nausznych. Będą one świetną propozycją dla miłośników gier komputerowych i fanów muzyki – ich jakość (często wspomagana opcjami redukcji szumów) wznosi odtwarzanie audio na kompletnie nowy poziom.

Na jakie inne kwestie zwrócić uwagę, gdy kupuje się słuchawki do 200 zł? Warto zwrócić uwagę, czy dany model dysponuje wygodnie zaprojektowanym przyciskiem regulującym głośność dźwięku i wyciszenie mikrofonu. Kolejna sprawa to czułość słuchawek, czyli maksymalny poziom decybeli, do którego dany model jest w stanie odtwarzać dźwięk o najwyższej możliwej jakości.

Nie mniej ważnym aspektem jest parametr określany jako pasmo przenoszenia. Oznacza on zakres częstotliwości odtwarzanych dźwięków i w przypadku słuchawek do 200 zł powinien pokrywać zakres od 16 do 20 000 Hz.

Najlepsze słuchawki do 200 zł. Jedna z propozycji – Corsair HS35 Carbon

Słuchawki Corsair HS35 Carbon, choć zostały stworzone z myślą o miłośnikach gier komputerowych, w pełni zadowolą użytkowników wykorzystujących je na rzecz innych aktywności. W sklepach internetowych istnieje możliwość zakupu tych słuchawek za około 190 zł.

Dysponują one przewodem o długości 1,1 metra, a na wysięgniku mają zamontowany odłączany mikrofon. Model ten może pochwalić się certyfikatem Discord – poświadcza on optymalizację słuchawek w kwestii redukcji dźwięków dochodzących z najbliższego otoczenia. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by prowadzić służbowe rozmowy, gdy w mieszkaniu obok sąsiad wierci dziury w ścianie.

Słuchawki do 200 zł. Czas na Viro Onyx White

Białe, eleganckie słuchawki do 200 zł Viro Onyx White są nie tylko świetnej jakości sprzętem, ale wyróżniają się także bardzo estetycznym designem. Jak mówi sama nazwa modelu – są białe, a niektóre części posiadają metaliczny połysk. Słuchawki można dostać sklepach internetowych za blisko 200 zł. Z pewnością zachwycą nie tylko graczy, ale i osoby, które potrzebują dobrych słuchawek do 200 zł na potrzeby biurowe.

Doskonałą jakość dźwięku gwarantują relatywnie duże średnice przetwornika (53 milimetry). Model ten dysponuje przewodem o długości 1,5 metra, odłączanym mikrofonem i funkcją tłumienia szumów dochodzących z zewnątrz. Wisienką na torcie jest pianka memory foam, którą wyściełany jest pałąk i wewnętrzne części nauszników, co pozwoli na bardzo komfortowe użytkowanie słuchawek przez długi czas.

Dobre słuchawki do 200 zł. Przedstawiamy Big Ben True Wireless Digital Buds

Słuchawki do 200 zł idealne dla miłośników modeli dokanałowych i bezprzewodowych. Big Ben True Wireless Digital Buds można kupić w sieci za około 199 zł. Charakteryzują się one długim czasem użytkowania – po pełnym ładowaniu trwającym dwie godziny będą funkcjonowały bez zarzutu przez osiemnaście godzin z rzędu.

Na etui, do którego wkłada się nieużywane słuchawki, widnieje wyświetlacz pokazujący stan naładowania baterii. Co więcej, model ten posiada certyfikat IPX4 – poświadcza on wytrzymałość słuchawek podczas użytkowania na świeżym powietrzu i uprawianiu sportu (nie zaszkodzi im zatem pot czy lekki deszcz). Słuchawki będą funkcjonowały w promieniu dwunastu metrów.

Xiaomi Redmi Buds 3 – dokanałowe słuchawki do 200 zł

Xiaomi Redmi Buds 3 to estetyczne, bezprzewodowe, białe słuchawki dokanałowe, które w sklepach internetowych można zdobyć za około 150 złotych. Dysponują zasięgiem z połączonym urządzeniem na dystans dziesięciu metrów, a ich maksymalny czas użytkowania to pięć godzin (dodatkowe zasilanie z etui dodaje do tej puli kolejne dwadzieścia godzin). Dysponują certyfikatem wodoodporności IPX4 i pyłoszczelności IPX5.

Nauszne słuchawki Genesis Argon 600

Za mniej niż 150 złotych w przestrzeni internetowej z pewnością uda się upolować słuchawki Genesis Argon 600. Średnica membrany przetwornika wynosi 50 milimetrów, co przekłada się na skuteczną izolację od dźwięków dochodzących z otoczenia, a także na bardzo wysoką jakość odtwarzanego audio. Model dysponuje mikrofonem na wysięgniku oraz przewodem o długości 1,5 metra. Pasmo przenoszenia słuchawek nausznych Genesis Agon 600 wynosi od 20 do 20 000 Hz.

Słuchawki do 200 zł – Logitech G332 981-000757

Logitech G332 981-000757 może świetnie sprawdzić się zarówno na potrzeby pracy biurowej, jak i spędzania wolnego czasu. W sklepach internetowych istnieje możliwość ich zakupu za blisko 200 zł. Membrany w tym modelu mają średnicę 50 milimetrów – dzięki temu odtwarzany dźwięk charakteryzuje się bardzo dobrą jakością przy jednoczesnym wygłuszeniu dźwięków dochodzących z zewnątrz. Słuchawki posiadają wygodny mikrofon na wysięgniku i dwumetrowy przewód. Logitech G332 981-000757 mogą pochwalić się pasmem przenoszenia o zakresie od 20 do 20 000 Hz.

Redragon Zeus H510-1 – słuchawki za mniej niż 200 zł

Czarno-fioletowe słuchawki Redragon Zeus H510-1 można upatrzyć w sklepach internetowych za około 170-180 złotych. Jest to model nauszny i przewodowy (długość kabla wynosi dwa metry), a ze względu na parametry techniczne i design z pewnością docenią go użytkownicy, dla których priorytetem są rozgrywki w świecie on-line. Słuchawki Redragon Zeus H510-1 posiadają odłączany mikrofon umieszczony na pałąku, a średnica przetworników wynosi 53 milimetry.

Zobacz też: Jakie nauszne bezprzewodowe słuchawki wybrać?

Motyw