Biała karta płatnicza i białe bezprzewodowe słuchawki na ciemnym tle.
LOKOWANIE PRODUKTU: ZEN

ZEN Care zwróci pieniądze za hotel, jeśli miałeś problemy z rezerwacją lub za uszkodzony telefon, który kupiłeś z drugiej ręki

8 minut czytania
Komentarze

Dobrze wiemy, że podczas płatności za różne produkty i usługi, jesteśmy zdani na siebie. Oczywiście chroni nas prawo konsumenta, jednak czasem egzekwowanie go może być problematyczne, szczególnie dla osób, które nie mają w tym dużego doświadczenia. Chyba każdy z nas przeżył kiedyś koszmar związany wielotygodniową walką ze sprzedawcą, platformą zakupową czy dużą korporacją gdzie procedury, przenoszenie naszej sprawy z działu do działu, a czasem zwykła bierność instytucji przyprawiała nas o ból głowy.

ZEN Care, czyli dodatkowa usługa dla klientów ZEN, to „parasol ochronny”, który może pomóc nam uzyskać zwrot kosztów, jeśli wystąpią problemy z transakcją kartą. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko czas, który spędzilibyśmy czekając na infolinii czy pisząc kolejny e-mail. Z taką opieką zakupy wiążą się z dużo mniejszym ryzykiem i stresem. A jak wiadomo – spokój ducha jest bezcenny.

Zakupy w internecie wiążą się z ryzykiem

Osoba trzyma białą kartę płatniczą z logotypem "zen" nad napisem "Peaceful shopping. Mindful money." na tle roślin o zielonych liściach.
Fot. Dominika Kobiałka / Android.com.pl

Czy kiedykolwiek mieliście moment zawahania się, kiedy przyszedł czas na płatność kartą za produkt, którego nie byliście do końca pewni? Być może chodziło o kupno smartfona z drugiej ręki czy artykułu odnowionego fabrycznie lub wątpliwości dotyczyły oryginalności markowych butów. Wiadomo, że w razie nieprawidłowości w przeprowadzaniu transakcji produkt da się zwrócić lub zgłosić reklamację, ale nie zawsze jest to takie oczywiste, a czasem wymaga od nas wykonania szeregu skomplikowanych działań. Nie każdy jest sobie w stanie z tym poradzić, więc świadomość, że ktoś może zrobić to za nas, na pewno sprawi, że zakupy w internecie będą dla nas przyjemniejsze.

O takiej usłudze, działającej jak tarcza ochronna podczas transakcji kartą, pomyślała firma ZEN – platforma finansowa, która pozwala na prowadzenie konta wielowalutowego i oszczędzanie na opłatach za przewalutowanie. Przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest ZEN oraz co oferuje ZEN Care.

Z kartą ZEN nie będziesz martwić się finansami podczas podróży

Wizualizacja interfejsu użytkownika aplikacji bankowej na dwóch ekranach smartfona z wyświetlonymi saldami kont różnych walut oraz grafem kołowym przedstawiającym proporcje sald.
Fot. ZEN / materiały prasowe

ZEN to platforma finansowa skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Umożliwia zarządzanie finansami poprzez aplikację mobilną, która oferuje wiele korzyści, takich jak wielowalutowe konta, karty ZEN Mastercard, doładowania konta oraz transfery pieniężne. Konto wielowalutowe pozwala na korzystanie z ponad 28 walut bez dodatkowych opłat za wymianę.

Klienci biznesowi mogą korzystać z bramki płatniczej, natychmiastowych rozliczeń oraz konta wielowalutowego, aby ułatwić i przyspieszyć transakcje w swoich sklepach internetowych​. Dzięki licencji od Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego i nadzorowi ze strony Banku Centralnego Litwy, firma jest wiarygodną instytucją finansową, działającą już w 31 krajach.

ZEN skupia się na uproszczeniu zarządzania finansami osobistymi i firmowymi, zawierając w swojej ofercie rozwiązania takie jak rozszerzona gwarancja na zakupy elektroniczne, natychmiastowy cashback przy zakupach online, wymianę walut bez prowizji oraz ochronę zakupów – usługę ZEN Care.

Plany subskrypcyjne ZEN

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących ZEN Care, niezbędne jest wspomnienie o abonamencie powiązanym z prowadzeniem konta na platformie. Ważne, aby wstępnie zaznaczyć, że posiadanie konta wielowalutowego i wirtualnej karty do płatności jest darmowe. Wybierając jednak jeden z planów Gold lub Platinium, mamy dostęp do dodatkowych usług, większych limitów oraz niższych opłat za transakcje.

Tabela prezentująca trzy plany bankowe: Free, Gold i Platinum z miesięcznymi opłatami odpowiednio 0.00 zł, 4.00 zł i 30.00 zł, wraz z porównaniem usług takich jak liczba darmowych kart, możliwość korzystania z Apple Pay i Google Pay, warunki wypłat bankomatowych, natychmiastowy cashback, dodatkowy rok gwarancji oraz ochronę zakupów ZEN Care.
Fot. Zen / zrzut ekranu

Jak można wywnioskować z powyższej tabeli, plan Free jest najbardziej podstawowy i nie zawiera opcji uzyskania darmowej karty fizycznej. Plan Gold za 4 zł miesięcznie oferuje możliwość korzystania zarówno z karty wirtualnej, jak i fizycznej, przy czym miesięczny limit darmowych wypłat z bankomatów wynosi 900 zł. Dodatkowo, za wymianę walut pobierana jest opłata w wysokości 0,2%.

Z kolei plan Platinium za 30 zł miesięcznie, będący najbardziej zaawansowaną opcją dla kont osobistych, umożliwia posiadanie dwóch kart fizycznych oraz trzech wirtualnych. W tym przypadku limit bezpłatnych wypłat z bankomatów wzrasta do 3600 zł miesięcznie. To szczególnie ważne, ponieważ obecnie wiele banków obniża kwoty wypłat lub wprowadza opłaty za takie operacje. Główną zaletą planu jest brak opłat za przewalutowanie, co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla osób często podróżujących.

Uwaga – z naszym kodem „ACPZEN” każdy użytkownik otrzyma 60 dni planu Platinium za darmo. Wystarczy użyć go przy rejestracji konta, aby uruchomić promocję.

Tabela porównawcza trzech planów usług bankowych z nazwami: Free, Gold i Platinum, oraz miesięcznymi opłatami w złotych. Zawiera szczegóły takie jak rachunek IBAN, opłaty za wymianę walut, metody doładowania konta, oraz koszty przelewów wewnętrznych, lokalnych w PLN, lokalnych w innych walutach oraz przelewów SEPA i SWIFT.
Fot. Zen / zrzut ekranu

Za wyborem płatnych opcji prowadzenia konta przemawiają także dodatkowe usługi, jakie oferuje platforma – ochrona zakupów, dostępna jest w planie Gold i Platinium. Oznacza to, że możemy korzystać z ZEN Care już od 4 zł miesięcznie.

Wszystkie koszty w planach abonamentowych znaleźć można w dodatkowym pliku na stronie internetowej.

ZEN Care – zakupowy parasol ochronny

Zobaczymy zatem, jakie benefity dla klientów uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na jeden z planów płatnych – Gold lub Platinium – z ochroną zakupów ZEN Care.

ZEN Care. Zrzut ekranu interfejsu użytkownika aplikacji mobilnej z zakładką pomocy "ZEZ Care", ikoną aktywności i opcjami pomocy, w tym przyciskiem "Przejdź do transakcji".
Fot. ZEN / materiały prasowe

ZEN Care to dodatkowe zabezpieczenie w transakcjach dokonywanych za pomocą karty ZEN Mastercard. Usługa umożliwia proste i szybkie rozwiązanie problemów takich jak zwroty czy refundacje, bez konieczności załatwiania skomplikowanej dokumentacji czy długotrwałych procedur zwrotu czy wymiany. Po zgłoszeniu problemu, ZEN Care przejmuje komunikację ze sprzedawcą, informując klienta na każdym etapie procesu, o tym, co dzieje się z jego produktem lub pieniędzmi. Dzięki temu możemy spać spokojnie, a sprawą zajmą się profesjonaliści. W dodatku w trybie całodobowym.

Zwrot, zły produkt i inne. W tych sytuacjach przyda ci się dodatkowa ochrona

Wyobraźmy sobie sytuację, w której rezerwujemy nocleg w hotelu, jednak na miejscu okazuje się, że nasz termin nie został uwzględniony, a pieniądze pobrano z konta. Zamiast przez kolejne godziny próbować dociec, gdzie popełniono błąd, zgłaszamy sprawę przez ZEN Care i czekamy na informacje od dedykowanej osoby, która się nią zajmie. To samo dotyczy apartamentu na wakacjach, który różnił się w opisie lub zdjęciach od wybranego przez nas miejsca.

ZEN Care może być szczególnie przydatne w sytuacjach, kiedy dokonujemy zakupów online, zwłaszcza z zagranicznych sklepów lub platform, gdzie proces zwrotu lub reklamacji może być skomplikowany i czasochłonny. Gdy produkt zakupiony online nie zostaje dostarczony lub jest uszkodzony, ochrona zakupów może pomóc w szybkim uzyskaniu refundacji lub wymiany produktu. Warto także zwrócić uwagę na sytuacje, w których płacąc przez internet, nie jesteśmy pewni, czy produkt jest oryginalny lub będzie odpowiadał temu, co zawarto na zdjęciu czy w opisie.

Dotyczy to również wszystkich artykułów odnowionych fabrycznie, tzw. refurbished. Są to przedmioty, które zostały wcześniej zakupione i zwrócone z różnych powodów. Powinny być dokładnie sprawdzone, naprawione (w razie potrzeby), wyczyszczone i przepakowywane, aby doprowadzić je do stanu „jak nowe”. Czasem może się jednak zdarzyć, że opis odnowionego produktu odbiega od rzeczywistości. W takich sytuacjach także możemy skorzystać z ZEN Care.

ZEN Care to ochrona i zwrot środków. Karta płatnicza trzymana w dłoni na tle zielonych liści, z widocznym imieniem i nazwiskiem oraz logotypami systemów płatniczych.
Fot. Dominika Kobiałka / Android.com.pl

Spokój związany z finansami nie ma ceny

W zeszłym roku, kiedy podróżowałam przez Francję samochodem, na stacji paliw w nocy automat do płacenia na benzynę dwukrotnie pobrał płatność z mojej karty. Ze względu na późną porę nie było w pobliżu nikogo, kto mógłby mi pomóc wyjaśnić tę sytuację. Mimo zgłoszenia nieprawidłowości transakcji w aplikacji musiałam czekać kilka dni, zanim dostałam jakąkolwiek informację, czy reklamacja została przyjęta lub uda się odzyskać pieniądze. Gdybym miała usługę taką jak ZEN Care, oszczędziłoby mi to sporo stresu. A w podróży spokój ducha to sprawa priorytetowa – w końcu to nasz czas na odpoczynek.

Ochrona zakupów może być szczególnie przydatna w sytuacjach problemowych, takich jak niezrealizowane rezerwacje hotelowe, niezgodność opisu apartamentu wakacyjnego z rzeczywistością, problemy z dostawą zakupów online, uszkodzone produkty elektroniczne czy wątpliwości co do oryginalności lub zgodności produktu z opisem. 4 zł miesięcznie to niewielka cena za dodatkowe ubezpieczenie i opiekę profesjonalistów w kryzysowych sytuacjach.

Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Dominika Kobiałka / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: ZEN

Motyw