LINKI AFILIACYJNE

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Polecane modele we wszystkich przedziałach cenowych

Zaktualizowano

Bez względu na ich przeznaczenie, to jakie słuchawki bezprzewodowe kupimy, zawsze powinno przebiegać według konkretnego schematu. Najpierw research, zawężenie rozważanych opcji, decyzja. Choć ta ostatnia zawsze będzie należeć do was, dwa początkowe (zwykle najbardziej czasochłonne) kroki wykonaliśmy już za was. Efekty zobaczycie poniżej.

Zobacz też:

Podstawowe słuchawki bezprzewodowe do 100 złotych

W najniższej półce cenowej od słuchawek oczekiwać można bezproblemowej pracy i niezłej jakości dźwięku. Tylko tyle i aż tyle. Najtańsze propozycje nie będą wykonane z materiałów premium, a oferowane mikrofony umożliwią wykonywanie połączeń głosowych, natomiast nasz rozmówca może narzekać na jakość rozmów.

Redmi Buds 3 Lite

Redmi Buds 3 Lite to często wybierane słuchawki bezprzewodowe w tym przedziale cenowym. Jest to świeży model, który, bazując na opiniach użytkowników gra przyzwoicie i oferuje dobre dopasowanie do ucha. Budsy wyróżniają się nowym standardem Bluetooth 5.2 i wysoką normą wodoszczelności na poziomie IP54. Czas grania to typowe w tej cenie 5 godzin, a zgrabne etui ładujące uzupełni energię w dokanałówkach około trzy razy.

Tonsil T45BT

Tonsil T45BT to propozycja od legendarnej już polskiej firmy. Do zakupu zachęcają liczne opinie użytkowników. Chwalą oni oferowaną jakość dźwięku i dopasowanie do ucha. Dokanałówki wyposażono w Bluetooth 5.0, co powinno zagwarantować stabilne połączenie. Miłym dodatkiem jest wodoszczelność na poziomie IPX5. Względem wcześniej wymienionych Redmi Buds, słuchawki Tonsil zagrają dłużej. Producent informuje o sześciu godzinach grania przy średnim poziomie głośności.

QCY T13

Jeśli 100 złotych nie jest górną granicą budżetu, to polecę kapitalne w swojej cenie QCY T13. Często pojawiają się poniżej stówki, choć obecnie o 20 złotych przekroczyły założoną kwotę. Podczas testu tego modelu zwróciłem uwagę na czysty i szczegółowy dźwięk o rozrywkowym zabarwieniu. Jest to model dla osób, które oczekują długiego grania. Przy wysokim poziomie głośności, T13 rozładują się po siedmiu godzinach. W odróżnieniu od pozostałych propozycji w tym przedziale cenowym dokanałówki w konstrukcji mają ogonek. Przybliża to mikrofon do ust, co skutkuje lepszym zbieraniem dźwięku.

Producent oferuje dedykowaną aplikację, chociaż jej funkcjonalność jest symboliczna. Największym minusem jest duże i łatwo rysujące się etui ładujące. Przeszkadzać może także brak wodoszczelności. Mżawka, czy pojedyncze krople wody nie powinny uszkodzić QCY, natomiast nie jest to najlepszy wybór na siłownię.

Najlepsze słuchawki do 200 złotych

Względem poprzedniej półki cenowej dostaniemy bardziej dopracowane modele. Większość dokanałówek w tej cenie powinna oferować wodoszczelność i nowszy standard modułu Bluetooth (5.1 i 5.2) co pozytywnie wpłynie na jakość połączenia ze smartfonem i zasięg. Polecane słuchawki bezprzewodowe zachęcać będą zaawansowanymi funkcjami takimi jak ANC (aktywna redukcja szumów) czy bezprzewodowym ładowaniem. Obecnie standardem jest też dedykowana aplikacja.

QCY HT03

QCY HT03 to jeden z najtańszych modeli oferujący funkcje premium, o których wspominałem w opisie kategorii. Aktywna redukcja szumów czy dedykowana aplikacja nie będą może działały tak dobrze, jak w droższych modelach, ale ich obecność jest zaletą. Użytkownicy chwalą jakość dźwięku. Czas działania przy włączonym ANC wynosi do pięciu godzin. Wyłączenie aktywnej redukcji wydłuży granie do około sześciu godzin.

Słuchawki bezprzewodowe, podobnie jak poprzedni model QCY wyposażone zostały w ogonki, co może przeszkadzać, natomiast przybliża mikrofony do ust. Za zasięg i stabilność połączenia dba Bluetooth 5.1. Błyszczące wykończenie znajdzie swoich zwolenników, natomiast HT03 są podatne na rysy i odciski palców.

Realme Buds Air 2

Realme Buds Air 2 z pewnością przykuwają stylistyką. Nudną, czarną kolorystykę przełamują błyszczące, niebieskie elementy. Za dźwięk odpowiadają dynamiczne membrany o średnicy 10 mm, a ich działanie jest pozytywnie oceniane przez użytkowników. W konstrukcji nie zabrakło ANC i szczelności na poziomie IPX4. Słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją zagrają do pięciu godzin, a wyłączenie tej funkcji zapewni do siedmiu godzin grania.

Creative Outlier Air V3

Creative Outlier Air V3 może nie błyszczą, ale ich kolor szczególnie na żywo wygląda zjawiskowo. Trzecia generacja Otutlierów oferuje imponująco długi czas działania. Z wyłączoną aktywną redukcją szumów, która w tym modelu również jest dostępna, słuchawki zagrają nawet do 10 godzin. Włączenie ANC skróci ten czas do około siedmiu, może ośmiu godzin. Pozytywnie wypada także ładowanie. Oprócz kabla z końcówką USB C etui naładujemy ładowarką bezprzewodową. Pozytywnie wypada wodoszczelność klasy IPX5.

Długi czas pracy niestety idzie w parze z rozmiarami. Słuchawki bezprzewodowe, ale też etui ładujące do najmniejszych nie należą. Nie każdemu spodoba się również sterowanie. Naciskanie fizycznych przycisków powodować może dyskomfort.

Polecane modele do 300 złotych

300 złotych jest kwotą, w której przedstawiciele pod względem funkcji nie oferują dużo więcej, ale w większości sytuacji poprawiają niedociągnięcia poprzedników.

Huawei Freebuds 4i

Huawei Freebuds 4i to model lifestylowy. Oferowany jest w czterech wersjach kolorystycznych i z pewnością może się podobać. Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów średniopółkowych dokanałówek, a świadczą o tym setki opinii. Użytkownicy chwalą skuteczną redukcję szumów, dobrej klasy mikrofony, świetne brzmienie i długi czas pracy. Freebudsy zagrają nawet 10 godzin (odpowiednio mniej z włączonym ANC), a 10 minut ładowania zapewni do czterech godzin grania.

Niestety nie są to słuchawki idealne. Z pewnością nie jest to model dla aktywnych. Freebudsy bowiem nie oferują wodoszczelności. Wyraźna czerń i biel, czy żywa czerwień wyglądają świetnie w wysokim połysku, natomiast jest to wykończenie, które przyciąga odciski palców. Więcej o tym modelu przeczytacie w recenzji.

Creative Outlier Pro

Creative Outlier Pro są najbardziej zaawansowanymi TWS-ami producenta. Długością grania deklasują konkurencję. Słuchawki bezprzewodowe zagrają do 15 z wyłączonym i do 10 z aktywnym ANC. W konstrukcji nie zabrakło ładowania bezprzewodowego ani wodoszczelności. Producent zapewnia o klasie IPX5.

Dokanałówki oferują dobrej jakości rozrywkowe brzmienie. Używając tego modelu, zwróciłem też uwagę na imponującą głośność maksymalną. Podobnie jak w przypadku niższego modelu tego producenta, rozmiar może przeszkadzać. W moim przypadku nie był to problem, bo Outliery Pro zostały ergonomicznie wyprofilowane. Sterowanie odbywa się za pomocą dotyku, co w mojej ocenie jest wygodniejsze niż przycisk w wersji Air V3.

Redmi Buds 3 Pro

Redmi Buds 3 Pro to jeden z najwyższych modeli dokanałówek oferowanych przez tego producenta. Budsy charakteryzują się niecodziennym, walcowatym, choć ergonomicznym kształtem. Ponadto oferują funkcję występującą z reguły w dużo droższych słuchawkach, jaką jest możliwość jednoczesnego połączenia z dwoma urządzeniami. Korzystając ze słuchawek ze sparowanym komputerem, odebrać można połączenia przychodzące na smartfonie.

Czas pracy wynosi do sześciu godzin, a etui naładuje je około trzy razy. Aktywna redukcja szumów jest obecna i oferuje trzy tryby regulacji. Urządzenie zostało uszczelnione, co potwierdza certyfikat IPX4.

Słuchawki bezprzewodowe dla wymagających do 500 złotych

Średnio-wysoka półka cenowa powinna zadowolić nawet bardziej wymagających użytkowników. Słuchawki bezprzewodowe w tej kwocie zaoferują lepszą integrację z aplikacją, czy skuteczniejszą aktywną redukcję szumów.

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro to słuchawki bezprzewodowe dla osób potrzebujących modelu do połączeń głosowych. Producent w materiałach podkreśla, że każda słuchawka została wyposażona w mikrofon wewnętrzny i podwójny układ mikrofonów zewnętrznych. Przekłada się to na wyraźne wychwytywanie głosu użytkownika i bardzo skuteczną pracę ANC.

Budsy Pro to pierwszy model w tym zestawieniu oferujący szczelność na poziomie IPX7. Słuchawki przetrwają zanurzenie w wodzie na głębokości do jednego metra, do 30 minut. Nieco gorzej prezentuje się czas pracy. Dokanałówki przy wyłączonym ANC zagrają do pięciu godzin.

Sony Linkbuds S

Sony w modelu Linkbuds S oferują wieloletnie doświadczenie ANC połączone z małymi rozmiarami TWS-ów. Wybierając Linkbudsy S spodziewać się można świetnej redukcji szumów w małym opakowniu. Dokanałówki ważą około 4,8 grama i oferują minimalistyczny design. Model ten zagra do sześciu godzin, obsługuje szybkie ładowanie i zachlapań się nie boi. Świadczy o tym certyfikat IPX4.

Sprawdź także: Spotify Premium za darmo – jak je zdobyć?

Słuchawki Sony mają jedną ogromną zaletę nad produktami konkurencji, jaką jest autorski kodek dźwięku. LDAC charakteryzuje się lepszymi parametrami niż kodeki konkurencji, przez co słuchana muzyka jest w małym stopniu kompresowana. Jej jakość jest po prostu lepsza.

Modele do 800 złotych

W cenie do 800 złotych liczyć można na niemal idealne słuchawki bezprzewodowe. Sprzęty w tej cenie, za pomocą ANC umożliwią odcięcie się od hałasów świata zewnętrznego, dzięki czemu użytkownik będzie mógł skupić się na ulubionej muzyce.

Jabra Elite 7 Pro

Jabra Elite 7 Pro to topowy model z oferty producenta. Korzystając z tych dokanałówek, uwagę zwróciłem na świetną ergonomię. Słuchawki bezprzewodowe oferują perfekcyjny kształt, który powstał po skanie dziesiątek tysięcy uszu. W efekcie muzyki słuchać można godzinami, szczególnie że czas działania wynosi do ośmiu godzin.

Mimo wykonania z tworzyw sztucznych dokanałówki oferują bezbłędną jakość wykonania. Użytkownicy docenią też dopracowaną aplikację (niestety w języku angielskim), możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie czy bardzo dobrą jakość grania z rozrywkowym zabarwieniem. Redukcja szumów jest przyzwoita, natomiast odstaje od konkurencji. Jeśli zależy ci przede wszystkim na ANC, warto rozważyć następną propozycję.

Sony WF-1000XM4

Wybitne ANC, naturalny tryb Ambient i świetna jakość dźwięku to cechy wyróżniające Sony WF-1000XM4. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe Sony podobnie jak wcześniej opisywany model tego producenta wspierają fantastyczny kodek LDAC. Zaletami urządzenia są długi, bo nawet ośmiogodzinny czas pracy i szybkie ładowanie. Cała technologia musiała się gdzieś zmieścić. Recenzje jako minus XM4 często wymieniają duże rozmiary i mało ergonomiczny kształt więc z pewnością nie są to słuchawki dla każdego. Więcej o tym modelu przeczytacie w naszej recenzji.

Huawei Freebuds Pro 2

Huawei Freebuds Pro 2 oryginalnymi wersjami kolorystycznymi urozmaicają wysoką półkę cenową. Słuchawki bezprzewodowe dostępne są w białej, ale też srebrnej i niebieskiej stylistyce. Opinie o sprzęcie chwalą jakość dźwięku czy szybkie przełączanie się między urządzeniami. W tym modelu dokanałówek Huawei na szczęście nie zabrakło wodoszczelności. IP54 oznacza, że z powodzeniem można zabrać je na siłownię.

Niestety topowe bezprzewodowe słuchawki Huawei w jednej kategorii prezentują się gorzej niż tańsze, wcześniej polecane Freebuds 4i. Jest to czas pracy. Opisywany model zagra 6,5 godziny, a po aktywacji ANC liczyć można jedynie na 4 godziny działania. Więcej o Huawei Freebuds Pro 2 przeczytacie w recenzji.

Topowe modele powyżej 1000 złotych

Nie powinno być zaskoczeniem, że słuchawki bezprzewodowe w najwyższej półce cenowej oferują najwięcej. Jeśli jakieś słuchawki bezprzewodowe mają zachwycić brzmieniem, będą to propozycje z tej kategorii.

Apple Airpods Pro

Apple Airpods Pro to słuchawki godne polecenia jedynie dla użytkowników ekosystemu Apple. Równie dobrze powinny zagrać na każdym urządzeniu, natomiast dużo unikalnych i przydatnych funkcji zarezerwowana została dla urządzeń z logo jabłka.

Ciekawym pokazem możliwości ekosystemu jest udostępnianie dźwięku ze sprzętu Apple do dwóch par Airpodsów jednocześnie. Dokanałówki znane są z doskonałej redukcji czumów i naturalnie brzmiącego trybu kontaktu. Użytkownicy chwalą dobrą jakość rozmów i wygodę użycia. Czas działania nie zachwyca, słuchawki zagrają do sześciu godzin. O szczelności konstrukcji informuje certyfikat IPX4.

Bose Quietcomfort Earbuds II

Nietypowo wyglądające słuchawki bezprzewodowe Bose Quietcomfort Earbuds II to najnowsza propozycja amerykańskiego producenta audio. Recenzje tego modelu podkreślają świetnie działające ANC i rewelacyjne granie. Producent chwali produkt technologią Customtune, która automatycznie dostosowuje parametry takie jak redukcja hałasu czy brzmienie. Użytkownicy chcący jak najmniej ingerować w sprzęt uznają Customtune za zaletę. Minusem takiego rozwiązania jest brak dostępu do ustawień czy nawet aktywacji i dezaktywacji ANC.

Czas grania jest identyczny co w Airpods Pro, można więc liczyć na około 6 godzin działania. Tak samo wygląda też wodoszczelność. Ze względu na kształt i rozmiar, nie polecę tego modelu osobom o małych uszach.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Sennheiser Momentum True Wireless 3 to reprezentant niemieckiego producenta w kategorii TWS-ów premium. Dobrze wykonana i oryginalna szkatułka pełniąca funkcję etui ładującego chroni zaawansowane dokanałówki. Producent w opisie TWS-ów podkreśla zastosowanie technologii True Response, która dba, aby dźwięk pozbawiony był szumów, zakłóceń i strat. Słuchawki bezprzewodowe oferują dobre i gładkie brzmienie.

Model Momentum 3 wyposażono w system automatycznego wykrywania szumu. Konstrukcję uzupełnia wodoszczelność na poziomie IPX4 i akumulator pozwalający na nawet siedem godzin grania.

Słuchawki na siłownię i trening

Wybierając słuchawki bezprzewodowe na siłownię, należy zwrócić szczególną uwagę na normę wodoszczelności. IPX5 to najniższa klasa wodoszczelności, która powinna zapewnić bezproblemową pracę w trudniejszych warunkach. Z kolei do dynamicznych sportów takich jak bieganie, dokanałówki powinny oferować silikonowe skrzydełka. Z reguły występują w kilku rozmiarach, a ich rolą jest stabilizacja w uchu.

Redmi Buds 3 Lite

Najlepszą tanią propozycją spełniającą te warunki jest model Redmi Buds 3 Lite, który polecany był w pierwszej kategorii. Słuchawki bezprzewodowe w cenie około 80 złotych oferują małą i lekką konstrukcję. Certyfikat IP54 oznacza, że dokanałówki zabezpieczone są przed zalaniem i potem. Oferowane skrzydełka dostępne są w dwóch rozmiarach. Pięć godzin działania nie imponuje w rodzinnym użyciu, ale TWS-y urozmaicą muzyką nawet najdłuższy trening.

Realme Buds Air 3s

Oczekując lepszego brzmienia warto zainteresować się modelem Realme Buds Air 3s. Za dźwięk dba tytanowy przetwornik, który wspierany jest technologią Dolby Atmos. Słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się także najnowszym standardem modułu Bluetooth oznaczonym jako 5.3. Model Realme zagra do siedmiu godzin. Pod względem sportowym, Buds Air 3S charakteryzują się szczelnością potwierdzoną certyfikatem IPX5 oraz szerokimi i elastycznymi skrzydełkami. Minusem jest, że dostępne są one w jednym rozmiarze.

Sennheiser Sport True Wireless

Szukając dokanałówek do sportu, natknąć się można na konstrukcje za blisko tysiąc złotych. W mojej ocenie najlepsze połączenie możliwości sportowych z funkcjami i jakością oferuje model Sennheiser Sport True Wireless. Słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się szczelnością na poziomie IP54 i oferowane są z wkładkami w trzech rozmiarach (małe, średnie, duże skrzydełka i ich brak).

Na tle sportowej konkurencji, dokanałówki wyróżniają się długim czasem grania. Maksymalny czas grania na poziomie nawet dziewięciu godzin powinien być wystarczający. W cenie około 600 złotych brakować może ANC, natomiast podczas treningów aktywna redukcja mogłaby przeszkadzać.

Słuchawki z najlepszym brzmieniem

Wybór słuchawek bezprzewodowych, których głównym zadaniem jest bezkompromisowe brzmienie, nie jest łatwym zadaniem. Niedawno miałem okazję korzystać z modelu Tinhifi Buds 3. Ten budżetowy, ale audiofilski model grał cudownie, ale miał jedną dyskwalifikująca wadę, jaką są słyszalne szumy. Przeszkadzały one w odbiorze muzyki.

Technics EAH-AZ60

Szukając modelu kierując się jakością grania warto zwrócić uwagę na Technics EAH-AZ60. Słuchawki bezprzewodowe zostały bardzo dobrze ocenione w naszej recenzji. W cenie około 800 złotych oferują rewelacyjną jakość wykonania i dźwięku. Bardzo dobrze wypadają także reakcja na gesty, wbudowane mikrofony czy wygodna noszenia.

Pozytywnie wypada także łączność. Słuchawki bezprzewodowe wyposażono w Bluetooth 5.2 i kodek dźwięku LDAC. Konstrukcja oferuje wodoszczelność na poziomie IPX4. Minusem urządzenia jest czas pracy. Dokanałówki oferują do pięciu godzin grania.

Bang & Olufsen Beoplay EQ

Bang & Olufsen Beoplay EQ to propozycja od duńskiej firmy zajmującej się audio premium. Słuchawki bezprzewodowe kosztują około 1500 złotych, natomiast czarną wersję w mniejszych sklepach dostać można bliżej tysiąca. Za jakość dźwięku dba 6,88 mm przetwornik, którego charakterystykę grania dopasować można w dedykowanej aplikacji. Beoplay EQ oferują technologię Adaptive ANC i Acoustic, których rolą jest zapewnienie ciszy i dostarczenie bezkompromisowego dźwięku.

Słuchawki bezprzewodowe oferują Bluetooth 5.2 i wodoszczelność na poziomie IP54. Czas grania wynoszący do 6,5 godziny nie imponuje, ale szybkie ładowanie sprawnie uzupełni energię w akumulatorze.

Sprawdź także: Ranking słuchawek – wielki przegląd wszystkich najważniejszych modeli

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw