Widok z góry na małą, tradycyjną wioskę w Manor Lords z drewnianymi domami i strzechą, otoczoną drzewami.

Manor Lords robi furorę na Steam. To trzeci najlepszy debiut polskiej gry w historii

2 minuty czytania
Komentarze

Manor Lords bardzo pozytywnie zaskakuje swoją popularnością na Steam. Choć to tytuł, który wystartował w ramach wczesnego dostępu, już teraz dzielnie walczy z największymi tuzami branży o czas użytkowników. Nie przedłużając, spójrzmy na garść statystyk. Te są wręcz fenomenalne dla Grzegorza Stycznia, twórcy tej produkcji.

Manor Lords zaliczyło wybitny start na Steam

Wykres na platformie Steam przedstawiający liczbę graczy w grze Manor Lords w czasie rzeczywistym oraz ich szczytową liczbę w ciągu ostatnich 24 godzin.
Fot. SteamDB / zrzut ekranu

Ponad 173 tys. osób jednocześnie, zagrywało się w polskie Manor Lords w okolicach godz. 15:00, 28 kwietnia 2024 r. To oznacza, że gra wskoczyła na 3. miejsce w kontekście największych szczytów dla nadwiślańskich produkcji. Lepsze były tylko gigantyczne premiery od CD Projekt RED i wrocławskiego Techlandu. Mówimy oczywiście o grach Cyberpunk 2077 oraz Dying Light 2: Stay Human.

Lista najczęściej granych gier z wyświetlonymi bieżącymi i szczytowymi statystykami graczy, gra "Manor Lords" wyróżniona na czerwono.
7. miejsce, bo i trudno za gry uznać bibliotekę silnika Source oraz Wallpaper Engine… Fot. SteamDB / zrzut ekranu

W chwili publikacji tego artykułu w Manor Lords zagrywa się ok. 70 tys. osób i jest to 7. najpopularniejszy tytuł na Steam. Gra ustępuje tylko stałej czołówce, czyli Counter-Strike 2, Apex Legends czy też GTA V. Tytuł znalazł się nawet powyżej zaktualizowanego Fallout 4, przeżywającego przecież renesans po wspaniałym serialu na Amazon Prime Video. A majówka dopiero przed nami i podejrzewam, że to wtedy wiele osób sięgnie po tytuł „na spokojnie”.

Manor Lords pokazuje, że tęskniliśmy za średniowiecznymi strategiami

Świetny materiał Zbyszka „Kebaba” Piotrowicza z redakcji ARHN.EU, wyjaśniającego zasady Manor Lords.

Pamiętajcie, że powyższe statystyki dotyczą wyłącznie platformy Steam. Tutaj jest to szczególnie ważne, bo gra jest dostępna również w ramach subskrypcji PC Game Pass. (40 złotych miesięcznie). Z racji, iż to najtańszy sposób na spróbowanie dzieła Grzegorza Stycznia, najpewniej to tam znajdziemy największy odsetek graczy.

Widok na deszczową osadę w grze komputerowej Manor Lords z interfejsem użytkownika pokazującym różne statystyki i ikony.
Fot. Corle 1 / YouTube

Choć jest to wczesny dostęp, pozycję możecie zakupić teraz o 25% taniej, za jedyne 112,49 złotych. Taka opłata gwarantuje wam późniejszy dostęp do pełnej wersji gry, która będzie znacznie bardziej rozbudowana od tego, co pokazuje obecne wydanie. Wiadomo też, że tytuł powstaje również na konsole Xbox. I bardzo dobrze, świetne gry powinny mieć szansę dotrzeć do jak największej liczby graczy!

Zdjęcie otwierające: Slavic Games / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw