ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[MWC] Samsung zmiótł LG rozmachem prezentacji swoich smartfonów – moje wrażenia z pokazu

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Samsung 0

 
Na dzisiejszy dzień czekałem z niecierpliwością. Bardzo ciekawy i intrygujący jest nowy LG G5, z wymiennym dolnym modułem, który posiada również aluminiową obudowę. Sprawia to dość niezłe wrażenie. O LG G5 możecie przeczytać:
 

 
Podobają mi się też odświeżone flagowce Galaxy S. Z zewnątrz niewiele się zmieniło, jednak jeśli zajrzymy do środka, to możemy stwierdzić, że urządzenia te są naprawdę znacznie lepsze od wersji S6. O Samsungu Galaxy S7 i S7 Edge możecie przeczytać:
 

Lg
LG

 

 
Jednak nie o samych smartfonach jest ten wpis, a o sposobach ich prezentacji. Obydwie konferencje oglądałem od początku do końca i chciałbym podzielić się moimi wrażeniami na ich temat.
 

LG
LG
Samsung 2

O godzinie 14:00 miał miejsce pokaz od LG. Zaczął się on z około 7 minutowym opóźnieniem. Krzykliwe i rysunkowe zaproszenia na prezentacje nie były od niej oderwane. Całe zdarzenie bowiem było właśnie w tym stylu. Spółka skupiła się na tym, aby wszystko wyglądało młodzieżowo i „cool”. Niestety w ogóle do mnie to nie przemawiało. Prezentacja była irytująca, a rysunkowe wstawki do filmowych przerywników, które miały być śmieszne, okazały się żenujące. Kolejnym minusem był brak chronologii i chaos w pokazie.
 


 
Pięć godzin później, przyszła pora na Samsunga. Do prezentacji siadłem raczej sceptycznie, ponieważ poprzednie dwie (tej firmy) mnie nie zachwyciły. Pamiętam zdarzenie, na którym Koreańczycy pokazali Galaxy Note 4. Podstawiona dziennikarka zachwalała zalety S Pena, a na co dzień zamieszczała posty na Twitterze przy pomocy iPhone’a – strzał w stopę. Wróćmy jednak do tematu. To była chyba najlepsza prezentacja Samsunga jaką widziałem. Dlaczego?
 

Samsung
Gear VR


 
Po pierwsze, każdy na sali miał do dyspozycji Gear VR, za pomocą którego mógł oglądać pokaz – tego jeszcze nie było nigdzie! Po drugie, spółka pokazała urządzenia na ogromnych ekranach widocznych z każdego miejsca sali. Prezentacja rozpoczęła się od ich odsłonięcia, co wyglądało bardzo okazale. Po trzecie, pokazano S7 i S7 Edge i ich funkcje  bez zbędnych wstawek – dostaliśmy najważniejsze informacje – krótko, zwięźle i na temat.
 

 
Ciekaw jestem, czy Wy także oglądaliście obydwa wydarzenia i jakie macie zdanie na ich temat.
 
źródło: Twitter, własne

Sprawdź najnowsze wpisy