lg akcesoria mwc g5 robot

 

Po dzisiejszej konferencji LG ciężko nie zauważyć, że Koreańczycy w zupełnie nowy sposób podeszli do tematu akcesoriów dedykowanych temu modelowi. Oprócz prezentacji G5, ujrzeliśmy także zestaw różnych mniej lub bardziej przydatnych dodatków, które z pewnością zasługują na uwagę chociażby z prostej ciekawości.

 

lg 360 vr gogle g5

 

Zacznijmy od akcesorium, o którym LG powinno pomyśleć podczas premiery G3. Mowa o goglach wirtualnej rzeczywistości, które są w stanie wykorzystać wyświetlacz o rozdzielczości QuadHD. Przeczytajcie, co na ten temat ma do powiedzenia sama firma:

 

LG 360 VR to gogle wirtualnej rzeczywistości, które można podłączyć do smartfona G5 przy użyciu specjalnego kabla. Gogle współpracują wyłącznie ze smartfonem G5 i symulują 130-calowy telewizor oglądany z odległości dwóch metrów. Dzięki stylowej, składanej konstrukcji, użytkownicy mogą łatwo nosić gogle ze sobą oraz oglądać treści VR w dowolnym miejscu i o każdej porze. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, do których trzeba włożyć smartfon, gogle LG 360 VR ważą tylko 118 g czyli około jedną trzecią tego, co rozwiązania konkurencyjne, a jednocześnie są wyposażone w wyświetlacze o gęstości 639 ppi. Urządzenie jest kompatybilne ze zdjęciami i filami 360° z kamery LG 360 CAM, a także z treściami przeznaczonymi dla Google Cardboard.

 

lg g5 aparat assa

 

W powyższej notce wspomniano o kamerze (najbardziej po prawo na początkowej grafice) i tutaj również posłużę się notką prasową:

 

LG 360 CAM to kompaktowa kamera 360°, wyposażona w dwa aparaty 13 MP z obiektywami o kącie widzenia 200 stopni, baterię 1200 mAh, wewnętrzną pamięć o pojemności 4 GB oraz gniazdo karty microSD. Kamera LG 360 CAM daje się łatwo podłączyć do smartfona LG G5 w celu tworzenia treści z obrazem 360°. Kamera LG 360 CAM pozwala na nagrywanie filmów 2K oraz jest wyposażona w trzy mikrofony do rejestrowania 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego, a tym samym pomaga w łatwym tworzeniu treści 360° o wysokiej jakości. Dzięki współpracy z firmą Google, zdjęcia wykonane kamerą LG 360 CAM można wczytywać do serwisów Google Street View i YouTube360 i czerpać radość z udostępniania kreatywnych treści. Zdjęcia można też oglądać korzystając z gogli LG 360 VR oraz innych smartfonów lub urządzeń przystosowanych do wyświetlania treści 360°.

 

lg g5 bateria modularny smartfon

 

Mimo wszystko, według mnie, najciekawszym akcesorium jest robot-kula, którego możliwości poznacie czytając następującą wiadomość:

 

LG Rolling Bot to urządzenie, które toczy się jak piłka i jednocześnie wykonuje zdjęcia lub nagrywa filmy przy użyciu wbudowanego aparatu 8 MP. LG Rolling Bot nie jest tylko zabawką, ponieważ może służyć do monitorowania domu, obserwowania zwierząt domowych, a także do zdalnego sterowania kompatybilnymi urządzeniami. Dzięki zamontowanej kamerze oraz technologii Wi-Fi, użytkownicy mogą monitorować wnętrze swoich domów i wyświetlać na smartfonie LG G5 obraz przesyłany strumieniowo.

 

lg g5 oficjalnie grafika

 

Następnie mamy dwie pary słuchawek stworzonych przy współpracy z Harman-Kardon oraz Bang&Olufsen:

 

Zestaw słuchawkowy LG Tone PlatinumTM

LG TONE PlatinumTM (model HBS-1100), najnowszy członek rodziny LG TONE, jest zestawem słuchawkowym Bluetooth, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku potwierdzoną certyfikatem Harman Kardon® Platinum. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych przetworników elektrodynamicznych (Balanced Armature), które minimalizują zniekształcenia dźwięku, zestaw słuchawkowy LG Tone PlatinumTM zapewnia wyjątkowo wyraźne i czyste brzmienie. Co więcej, jest to pierwszy na świecie zestaw słuchawkowy Bluetooth wyposażony w kodek aptXHD, pozwalający na bezstratną kompresję 24-bit bitowych danych audio, a tym samym gwarantujący jakość dźwięku niespotykaną w sprzęcie bezprzewodowym.

 

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY

Słuchawki H3 firmy B&O PLAY zaliczają się do klasy high-end, są wyposażone w funkcję aktywnego tłumienia hałasu oraz są kompatybilne z modułem LG Hi-Fi Plus z rozwiązaniami B&O PLAY. Zaprojektowane z myślą o audiofilach, a także osobach ceniących wysoką jakość dźwięku odtwarzanego ze smartfona, słuchawki H3 firmy B&O Play współpracują z każdym smartfonem z systemem Android.

 

Na koniec pozostał pilot dla fanów dronów, który pozwala za pomocą jednej ręki sterować kompatybilnymi urządzeniami. To by było na tyle. Ewidentnie nie są to tylko etui czy też inne mało interesujące dodatki, a akcesoria z prawdziwego zdarzenia. Tylko czy ktoś będzie często z nich korzystał? Z takiej kuli chociażby, co ceną na pewno nie będzie zachęcać do zakupu?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.