lg g5 modularna budowa kolory

 

Powoli przestawiamy z pierwszego planu LG G5 i ustawiamy ostrość na konferencję Samsunga, na której oczywiście poznamy Galaxy S7, ale to wcale nie oznacza, że zapominamy o tej pierwszej, koreańskiej firmie. Wręcz przeciwnie, zbieramy wszystkie nowości w jedno miejsce.

 

Nie ukrywam, że w tym zadaniu bardzo pomogło mi samo LG montując odpowiedni film toteż zacznijmy od obejrzenia go:

 

 

Pokręcony na swój sposób, to prawda, ale powyższe nagranie doskonale wyjaśnia najważniejsze nowości wprowadzone na dzisiejszej konferencji. Jeśli jednak wolicie tekstową, nieco szerszą wersję to oto, co nowego i zaskakującego wprowadziło dzisiaj LG:

 

1. Modularny design

 

lg g5 specyfikacja modulowy dol

 

Magic Slot odnalazł się w rzeczywistości i tak oto mamy możliwość ulepszenia G5 za pomocą jednego z dwóch obecnie dostępnych modułów. Tym samym uszczęśliwieni zostaną fani muzyki, a także robienia zdjęć.

 

2. Podwójny aparat

 

lg g5 poddwojny aparat

 

Wąskie i szerokie oko aparatu to z pewnością nowe możliwości robienia zdjęć, przykład możecie ujrzeć powyżej, gdyż jest to zdjęcie wykonane przez nas na targach Mobile World Congress.

 

3. LG Friends

 

lg friends g5 asas

 

Jak najlepiej to określić? Wszystkie akcesoria w jednej aplikacji. Bardzo interesujące rozwiązanie, oby tylko nie zostało szybko zapomniane.

 

4. Nowy design

 

lg g5 modularna budowa

 

Tak, wspominałem już, że G5 jest modularnym smartfonem, ale to nie jedyna zmiana w designie. Zniknęły klawisze regulujące natężenie dźwięku z pleców urządzenia, a sama obudowa została wykonana z metalu.

 

5. Topowa specyfikacja

 

lg g5 modularna budowa wyswietlacz

 

Tym razem LG uznało, że nie musi rezygnować z flagowego układu Qualcomma jak to miało miejsce rok temu. G5 jest po prostu topowym smartfonem ze Snapdragonem 820 i 4 GB RAM, ale z mniejszym niż rok temu wyświetlaczem (5,3-cala), co jest dosyć ciekawym posunięciem. Coby było „śmieszniej” to również akumulator nie jest ogromny i posiada 2800 mAh pojemności. Nie mogło zabraknąć również miejsca na karty MicroSD, a także złącza USB typu C czy też czytnika linii papilarnych.

 

6. Nowa nakładka systemowa.

 

lg g5 nowy interfejs ux ui

 

Może w tej kwestii nie będę się za bardzo rozpisywał, a odeślę Was do osobnego wpisu: Klik!

 

 

7. Always-on display, czyli zawsze włączony wyświetlacz

 

LG G5

 

LG jednak nie zastosowało ekranu AMOLED, a wciąż mamy do czynienia z IPS LCD, ale w powyższym trybie podświetlana jest jedynie jego górna część, co ma ostatecznie przekładać się na zużycie rzędu 0,8% energii akumulatora na godzinę. Czy to dużo? Nie sądzę, gdyż na pewno mniej niż mielibyśmy co jakiś czas samemu uruchamiać wyświetlacz.

 

8. Od groma nowych akcesoriów

 

lg akcesoria mwc g5 robot

 

W tej kwestii również odsyłam Was do osobnego wpisu przedstawiającego wszystkie nowe dodatki dedykowane LG G5: Klik!

 

lg g5 oficjalnie grafika

 

Tak oto poznaliście wszystkie najważniejsze, według mnie, nowości. Czy to rewolucja w stosunku do poprzednika? Według mnie tak i to mi się najbardziej w tym modelu podoba – zmienił się w wyraźny sposób w stosunku do poprzednika, ale czy spodoba mi się jako flagowy smartfon? Testy pokażą.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.