Na temat Xiaomi krąży wiele mitów i dziwnych przekonań. Prezes firmy, Lei Jun, postanowił odnieść się do trzech z nich. Wszystko dlatego, że uznał je za najbardziej szkodliwe dla wizerunku firmy. Tym najbardziej bolesnym jest ten, który zakłada, że produkty Xiaomi są niskiej jakości. Jak sam twierdzi, wynika to z tego, że jest to chińska firma oferująca swoje produkty w niskiej cenie. Natomiast tanie chińskie produkty wielu osobom kojarzą się jeszcze z czasami, kiedy to oznaczało tandetę.

Mity na temat Xiaomi

Mity na temat Xiaomi

Aby odmienić to błędne przeświadczenie, firma rozpoczęła produkcję drogich urządzeń. Pierwszym z nich jest smartfon Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition. Lei Jun podkreślił, że jest on jednym z najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych w tym roku. Produkty premium uzupełniają także 98-calowy inteligentny telewizor w cenie 20 tysięcy juanów, czyli około 11 500 PLN. No cóż, trudno tutaj mówić o urządzeniach tanich. Chociaż wciąż są one stosunkowo atrakcyjne cenowo, jeśli weźmiemy pod uwagę ich możliwości. 

Zobacz też: Samsung Internet 13 jeszcze w tym tygodniu – przesądni powinni porzucić obawy

Drugie błędne przekonanie jest takie, że wszystkie produkty Xiaomi są produkowane przez firmy zewnętrzne. Lei Jun przyznał, że zawsze go tego typu twierdzenia irytowały. Wyjaśnił, że firma posiada wiele zaawansowanych fabryk, w których powstają jej produkty. Ujawnił również, że firma postawiła sobie za cel ugruntowanie swojej pozycji jako siły w przemyśle wytwórczym. Dodał też, że Xiaomi uruchomiło najbardziej zaawansowaną inteligentną linię produkcyjną w Chinach, która jest prawie w pełni zautomatyzowana. Mowa tu o tak zwanej fabryce 5G

Zobacz też: Co trzeci Polak zrobi zakupy podczas tegorocznego Black Friday – zainteresowanie jest duże

Wreszcie, trzecie błędne przekonanie jest takie, że Xiaomi nie posiada żadnej technologii. Lei Jun w związku z tym mówił o rozwoju działalności Xiaomi w ciągu ostatnich 10 lat. Zwrócił on uwagę na wszystkie dokonania firmy, jeśli chodzi o aparaty w smartfonach. Dodał również, że firma założyła na całym świecie aż dziewięć centrów badawczo-rozwojowych skupiających się na fotografii mobilnej. Skupił się także na technologii szybkiego ładowania. W tej dziedzinie Xiaomi jest niekwestionowanym liderem na świecie. Wskazuje to, chociażby test porównujący szybkie ładowanie 50 W od Xiaomi i Huaweia, gdzie pomimo teoretycznie takiej samej mocy Xiaomi okazało się niekwestionowanym zwycięzcą. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.