Coroczne święto zakupowe, czyli Black Friday, zbliża się wielkimi krokami. W tym roku jego data przypada na 27 listopada, czyli przyszły piątek. Dziś dowiedzieliśmy się, że co trzeci Polak planuje zrobić zakupy w tym dniu. Wygląda na to, że sklepy będą miały pełne ręce roboty.

Co Polacy myślą o Black Friday?

kiedy black friday 2020

Black Friday jest znany na całym świecie. Wiele osób liczy, że tego dnia uda im się co nieco oszczędzić na konkretnych produktach. Polacy nie są wyjątkiem, bo według raportu firmy ExpertSender aż 30% obywateli naszego kraju ma pewność, że skorzysta z jakieś promocji oferowanej podczas Black Friday 2020. Dowiedzieliśmy się także, że aż 61,80% ankietowanych kiedykolwiek kupiło coś podczas corocznego święta zakupowego. 34,20% osób uważa, że najkorzystniejsze są oferty oferowane w Internecie, a tylko 8,20% twierdzi, że sklepy stacjonarne organizują lepsze promocje.

Zobacz także: Black Friday w T-Mobile – bonus +20% do wszystkich doładowań i rabaty na smartfony

Z kolei 29,53% Polaków robi zakupy podczas Black Friday zarówno w Internecie, jak i sklepach stacjonarnych. Na sam Internet stawia 27,63% ankietowanych, a na sklepy stacjonarne tylko 8,61% osób. Co ciekawe, aż 78,10% ludzi biorących udział w badaniu odpowiedziało, że do zakupu skłania ich obniżka ceny. Gratisy i darmowa wysyłka kuszą kolejno tylko 9,70% i 7,60% Polaków. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniach 5-12 listopada na grupie 500 osób. A wy zamierzacie wziąć udział w tegorocznym zakupowym szaleństwie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: ExpertSender (informacja prasowa)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.