Bezprzewodowe ładowanie przez lata było kojarzone jako to powolne. Obecnie jednak dwie firmy, czyli Huawei i Xiaomi oferują ładowarki tego typu z mocą sięgającą do 50 W. Jednak okazuje się, że są między nimi pewne różnice. I nie chodzi tu o kilka procent przewagi jednej ładowarki nad drugą. Czas ładowania poszczególnych urządzeń różni się od siebie w sposób znaczny. Jaki jest więc wynik testów porównawczych? Kto wygrał? Xiaomi? A może Huawei? Przekonajmy się!

Pojedynek bezprzewodowych ładowarek 50 W Xiaomi i Huaweia

Xiaomi vs Huawei bezprzewodowa ładowarka 50 w

W teście wzięły udział flagowce obydwu producentów. Po stronie Xiaomi znajduje się Mi 10 Ultra. Huaweia reprezentuje Mate 40 Pro. Właściwie trudno tu byłoby o innych zawodników. Po stronie Huaweia mogłyby jeszcze stanąć modele Pro+ i Porche Design jednak większej różnicy by to nie zrobiło, ponieważ w pewnym sensie to po prostu inne warianty tego samego urządzenia. I zanim przejdziemy do porównania warto podkreślić coś jeszcze: obydwa smartfony mają olbrzymią przewagę nad urządzeniami innych producentów. Dlatego nawet ten, który przegrał, wciąż wypada wręcz rewelacyjnie przy pozostałych.

Zobacz też: Xiaomi vs Huawei bezprzewodowa ładowarka 50 w

Skoro już formalności mamy za sobą, to przejdźmy do testu, który przeprowadził Digital Chat Station. Warto tu dodać, że Mi 10 Ultra ma nieco większą pojemność baterii, bo wynoszącą 4 500 mAh. W Mate 40 Pro znajduje się akumulator 4 400 mAh. Po 5 minutach od rozpoczęcia testu, Mate 40 Pro miał 17%, a Mi 10 Ultra 20%. W okresie po 15 minutach ładowania różnica jest większa, ponieważ Mi 10 Ultra ma 49%, podczas gdy Mate 40 Pro ma 38%. Po 30 minutach ładowania flagowy Huawei ma 68%, podczas gdy flagowy Xiaomi ma 85% poziom naładowania. Mi 10 Ultra jest w pełni naładowany po 39 minutach, co potwierdza twierdzenie Xiaomi, że pełne naładowanie za pomocą ładowania bezprzewodowego trwa 40 minut. Pełne naładowanie Mate 40 Pro trwa 56 minut, czyli prawie godzinę. Mimo teoretycznie nieco trudniejszego zadania spowodowanego większą pojemnością baterii Xiaomi wygrało pojedynek o całe 17 minut. Można więc powiedzieć, że w trakcie jednego ładowania flagowca Huweia, ten od Xiaomi można naładować 1,5 raza.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.