Samsung Internet 13.0 wychodzi z wersji beta. Stosowna aktualizacja ma być dostępna do pobrania w Galaxy Store i Sklepie Play do końca tego tygodnia, co firma potwierdziła w rozmowie z portalem SamMobile. Najnowsza duża aktualizacja przeglądarki mobilnej Samsunga skupia się na poprawie prywatności, bezpieczeństwa i interfejsu użytkownika, a jednocześnie wprowadza nowe moduły API i aktualizacje silnika internetowego. Dla fanów tej przeglądarki liczba 13 może więc być szczęśliwa.

Samsung Internet 13

Samsung Internet 13

Dr Seounghoon Oh, wiceprezes i dyrektor zarządzający w Samsung Research Institute w Noida, stwierdził, że bezpieczeństwo danych jest niezwykle ważne. No cóż, nie jest to zbyt odkrywcze twierdzenie. Powiedział to jedna po to, aby podkreślić, że Samsung Internet 13.0 został stworzony z myślą o bezpieczeństwie, prywatności i niezawodności. Z tego też powodu najnowsza aktualizacja dodaje sekcję About Secret Mode, która tłumaczy zasadę działania tego trybu. Sprawia również, że ikona Secret Mode jest bardziej widoczna. Dodatkowo Samsung Internet 13.0 będzie teraz powiadamiał użytkowników o wykryciu złośliwej strony internetowej za pomocą bardziej widocznego okienka pop-up.

Zobacz też: Bogdan Boner: Egzorcysta – Netflix zapowiada kontynuację serialu Bartosza Walaszka

Przeglądarka została również zoptymalizowana dla One UI 3.0. To oczywiście nie oznacza, że nie będzie ona działała z poprzednią wersją One UI, lub smartfonami innych producentów. Aktualizacja przynosi także rozszerzalny pasek aplikacji do zakładek, zapisanych stron, historii, plików do pobrania, dodatków, blokady reklam i ustawień. Ponadto, użytkownicy Samsunga Internet 13.0 będą mogli ukryć pasek stanu podczas przeglądania. Dostaną także nową opcję dodawania własnego tytułu zakładki zaraz po dodaniu strony do zakładki. Inne funkcje obejmują tryb Wysokiego Kontrastu, który może być używany w połączeniu z Trybem Ciemnym. W tej wersji programu zadebiutuje także funkcja, która umożliwia użytkownikom dwukrotne stuknięcie na środku ekranu w celu sterowania odtwarzaniem filmów, kiedy te są rozciągnięte na pełny ekran. 

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.