ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google chromecast z google tv glosnik nest pixel konferencja

Konferencja Google tuż za rogiem – głośnik, Sabrina i dwa smartfony

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wielkimi krokami zbliża się konferencja Google, na której poznamy kilka interesujących nowości sprzętowych. Przede wszystkim czekamy na nową generację smartfonów, czyli Pixela 5 (bez rodzeństwa), któremu ma towarzyszyć zapowiedziany już Pixel 4a 5G. Jednak to nie wszystko, co szykują Amerykanie. Od długiego czasu mówimy o przystawce do telewizorów, którą poznaliśmy jako Sabrinę, a ostatnio w oficjalnej nazwie – Google Chromecast z Google TV. Do tego dołóżmy nowy głośnik w postaci Nest Audio. Do Sieci wyciekły zdjęcia i specyfikacje właśnie dwóch ostatnich produktów.

Na konferencji Google mamy poznać nowy głośnik, przystawkę do TV i dwa smartfony

Zacznijmy od Google Chromecast z Google TV. Po raz kolejny potwierdza się, że Android TV powoli odchodzi w zapomnienie – przynajmniej pod kątem nazwy. Dzisiaj poznajemy dokładny wygląd, który być może nie zaskakuje, ale na pewno potwierdza wcześniejsze doniesienia. W miarę prosty pilot i jeszcze prostszy dongle. To, czego nie widać, to port USB-C na spodzie przystawki, który będzie służył do zasilania. Wewnątrz nie zabraknie podzespołów typowych dla tego typu urządzeń – układ Amlogic S905X2 z 2 GB RAM.

Druga, ujawniona nowość to głośnik Nest Audio, który wcześniej nie przewijał się w plotkach. Rozmiarem powyższa propozycja jest większa od Nest Mini i oryginalnego Google Home. To właśnie ten ostatni ma zostać zastąpiony przez powyższą propozycję. W zakresie wyglądu nie widać żadnych drastycznych zmian – Amerykanie postawili na tradycyjne dla siebie diody i jeden przycisk na plecach, który prawdopodobnie będzie służył do wyciszania sprzętu.

Zobacz też: Wyłudzanie dotacji w imieniu przedsiębiorstw jest dziecinnie proste – firmy powinny uważać.

Sama konferencja, jeśli wierzyć ujawnionym zaproszeniom, ma się odbyć 30 września. Czy Google jest w stanie czymś jeszcze nas zaskoczyć? Zapewne jedynie szczegółami związanymi z powyższymi produktami od strony oprogramowania. Szczególnie ciekawa może okazać się przemiana Android TV w Google TV – do gry ma wejść odświeżony interfejs.

Źródło: XDA Developers, WinFuture

Sprawdź najnowsze wpisy