Na początku czerwca dowiedzieliśmy się, że Google szykuje swoją przystawkę z Android TV o nazwie kodowej Sabrina. Z czasem informacji pojawiało się coraz więcej – będzie to też dobra platforma dla graczy za sprawą wsparcia dla Google Stadia. Tymczasem czas w końcu poznać ostateczną nazwę tego urządzenia, a także cenę. Bazując na tych informacjach, można domyślać się powoli, że premiera jest tuż, tuż. Tym sposobem poznajmy szczegóły i jednocześnie poznajmy początek końca Androida TV.

Android TV źle się kojarzy? Chromecast z Google TV to nasza Sabrina

chromecast z google tv android cena nazwa

Dongle od Google zaczął pojawiać się już w wybranych sklepach. Głównie pod ukrytą nazwą w postaci Sabrina. Jednak ostateczna nazwa tego produktu ma brzmieć Google Chromecast z Google TV. W ten sposób pośrednio żegnamy się z Android TV, czego mogliśmy się spodziewać za sprawą majowej pogłoski. Amerykanie powoli odcinają się od skojarzeń z Androidem, co poniekąd jest zrozumiałe i widoczne od długiego czasu. Niemniej dla nas to tylko nazwa, która nie ma tak dużego znaczenia jak cena. Powyżej możecie zauważyć, że przystawka ma kosztować niecałe 60 dolarów, aczkolwiek oficjalna cena wskazywana jest na 49,99 USD, czyli niecałe 200 złotych. Brzmi bardzo dobrze, choć nie możemy mieć pewności, że Google oficjalnie wprowadzi nowego Chromecasta do Polski. Jeśli nie, to zapewne znajdą się inni dystrybutorzy, którzy mniej lub bardziej podniosą tę wartość.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Muzyka Google powoli odchodzi w zapomnienie.

Google Chromecast z Google TV ma być dostępny w kilku wersjach kolorystycznych – Rock Candy, Summer Melon i Summer Blue. Teraz czekajmy na oficjalną premierę, która równie dobrze może się wydarzyć już jutro. Nie spodziewajmy się wcześniejszych zapowiedzi i dużych konferencji.

Źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.