Samsung przekazał tablety podopiecznym fundacji PFR w celu umożliwienia dostępu do nauki online uczniom wykluczonym cyfrowo. Chodzi o wsparcie młodych ludzi, wyrównanie szans społecznych i rozwijanie kompetencji cyfrowych. Sprzęt trafił już do 13 placówek znajdujących się we wschodniej części kraju, które współpracują przy projekcie #SamoDZIELNI.

Samsung przekazał tablety uczniom i objął ich wsparciem

Sprzęt otrzymali uczestnicy projektu #SamoDZIELNI. Ma on na celu umożliwić dobry start na rynku pracy młodzieży, która wychowuje się w rodzinnych oraz instytucjonalnych domach dziecka.

samsung przekazał tablety

Oprócz tabletów Samsung zaoferował również pomoc ekspertów i mentorów. Poprowadzą oni zajęcia online, w których będą mogli wziąć udział uczniowie. Przygotowane zostały też tutoriale, pokazujące, jak używać nowych urządzeń. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, zauważa, że nowe technologie są w obecnych czasach niezbędne do kontynuowania edukacji. Ważne jest, aby w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy, każdy miał równy dostęp do narzędzi umożliwiających zdobywanie wiedzy. Chcemy wesprzeć młodych ludzi, aby umożliwić im dostęp do wiedzy, nauczycieli, a także kolegów z klasy – tłumaczy Olaf Krynicki.

Czytaj także: Multiskrytka InPost – rozwiązanie, na które wielu czekało

Zdalna edukacja na masową skalę w Polsce nie obyła się bez problemów. Już w pierwszych dniach zdalnych lekcji najpopularniejsze dzienniki elektroniczne uległy awariom. Pojawiły się też doniesienia o braku odpowiedniej liczby komputerów w niektórych domach. Niektóre instytucje zaoferowały wsparcie osobom w trudnej sytuacji. Do organizacji zdalnych zajęć włączyło się też wiele podmiotów. Lekcje online zorganizował WP Pilot przy współpracy z Brainly. Pojawiła się też rządowa platforma edukacyjna.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.