Zdalne lekcje od Ministerstwa Cyfryzacji – resort przygotował specjalną platformę dostępną online. Po tygodniu funkcjonowania usługi, ministerstwo przygotowało krótkie podsumowanie. Podano m.in. liczbę użytkowników platformy.

Zdalne lekcje od Ministerstwa Cyfryzacji – ile osób skorzystało?

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, ze zdalnych lekcji na specjalnie przygotowanej platformie skorzystało 1,4 mln użytkowników. Internetowa strona z materiałami dydaktycznymi zanotowała natomiast łącznie ponad 22 mln odsłon.

zdalne lekcje ministerstwa cyfryzacji

Platforma do e-learningu, o której mowa, jest przestrzenią dla nauczycieli, dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców. W specjalnie przygotowanej przestrzeni udostępniono materiały mające sprzyjać zdalnej nauce. Tego typu inicjatyw jest więcej, jednak Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że jego platforma ma pewną przewagę nad komercyjną konkurencją. Wraz z ekspertami NASK i Ministerstwa Edukacji Narodowej, przeczesujemy internet w poszukiwaniu najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych materiałów edukacyjnych – czytamy na stronie resortu. Pracownicy ministerstwa umieszczają materiały w jednym miejscu, żeby nie trzeba było poświęcać czasu na ich szukanie. Materiały te są również analizowane i dopasowywane do poszczególnych poziomów nauczania. Na platformie przygotowano specjalne plany lekcji, mające ułatwiać dzieciom naukę. Chodzi o to, by użytkownik nie musiał zastanawiać się, z jakimi materiałami powinien się zapoznać. Dziecko z rodzicami wybiera, do której klasy uczęszcza, otwiera internetowy plan lekcji i na każdy dzień ma zaplanowane zdalne zajęcia.

Czytaj także: Mam wątpliwości, czy nauka zdalna zda egzamin

Platforma e-learningowa, do korzystania z której zachęca Ministerstwo Cyfryzacji, znajduje się pod adresem www.gov.pl/zdalnelekcje. Resort promuje platformę hasłem #zostanwdomu i poucz się online.

źródło: ministerstwo cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.