Producenci coraz częściej tworzą swoje pomniejsze marki, dając im szansę na zdobycie zainteresowanie w sektorach, które teoretycznie mogłyby zaszkodzić prestiżowi samej firmie. Tak zrobiło swego czasu Oppo z Realme, w tym roku między innymi z tego powodu Redmi zostało wydzielone od Xiaomi, ale prekursorem tego typu zagrywki jest Huawei i Honor. Jak się okazuje, to Chińczycy nie zamierzają na tym poprzestawać, bo równie dobrze marka nova może stać się na swój sposób niezależnym bytem.

Huawei i nova mogą się sztucznie rozłączyć – osobna marka dostanie specjalne zadanie

Huawei Nova 6 Premiera

Huawei nova to obecnie seria smartfonów, które głównie oferowane były w Chinach. Niemniej w Polsce od niedawna możemy kupić Huawei nova 5T. Jest to oczywiście bliźniak Honora 20, ale dzisiaj nie o tym. Otóż okazuje się, że plany Huawei co do samej marki są dosyć rozległe. Przede wszystkim możemy oczekiwać pojawienia się smartwatchy, bezprzewodowych słuchawek i innych smart akcesoriów spod znaku nova. Przy okazji pojawiła się pogłoska właśnie o oddzieleniu nova od Huawei. W jakim celu? Obecnie nietrudno się domyślać, że może mieć to ścisły związek z odsunięciem się od całego zamieszania związanego z blokadą USA.

Zobacz też: Smartwatch od Xiaomi tańszy od Mi Banda? To w ogóle możliwe?

Mimo wszystko równie dobrze może się wszystko skończyć wyłącznie na plotkach. Niemniej, gdyby nova mogła uzyskać licencję od Google i usługi Amerykanów byłyby dostępne, to… poniekąd zwątpiłbym w USA. Mimo wszystko taka nova 6 z pewnością znalazłaby u nas zainteresowanie – szczególnie wśród fanów selfie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.