Xiaomi organizuje zbiórkę na taniego smartwatcha przy pomocy swojej platformy Youpin. Produkt ten będzie występował pod nazwą Haylou LS01. Najważniejsze funkcje urządzenia obejmują pulsometr, śledzenia snu i aktywności. Ponadto, urządzenie posiada również bardzo długi czas pracy na baterii jak na swoją kategorię sprzętową, bo sięgającą aż 14 dni. Zaskakująca jest także jego niska cena. Ta wynosi jedyne 99,9 Juanów, co daje nam około 55 PLN.

Tani smartwatch Xiaomi

Tani smartwatch Xiaomi

Smartwatch Haylou LS01 ma prostokątną kopertę, która mieści 1,3-calowy kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 240 × 240 pikseli. Zegarek ma wymiary 40,9 × 35,7 × 11,6 mm i waży 34 gramów. Będzie on dostarczany z silikonowym paskiem o szerokości 26,3 mm, który można łatwo wymienić — producent będzie je także sprzedawał oddzielnie. Smart Watch jest zasilany baterią o pojemności 210 mAh, która ma zapewnić zapas baterii do 14 dni. Ten będzie się jednak różnił w zależności od użytkowania. Smart Watch jest kompatybilny z urządzeniami z systemem Android oraz iOS, jednakże nie starszych niż Android 4.4 i iOS 8.

Zobacz też: Oto pełna specyfikacja Samsunga Galaxy Note10 Lite, czyli smartfona, który nie ma już żadnych tajemnic

Jego właściciele nie powinni obawiać się deszczu ani mycia rąk. Smartwatch spełnia normę IP68. To czyni go zarówno pyłoszczelnym, jak i wodoszczelnym do 1,5 metra na maksymalny okres 30 minut. Może działać normalnie w temperaturach od -20 °C do 45 °C. Obsługuje również śledzenie aktywności, licznik kroków, śledzenie snu i 9 różnych trybów sportowych. Nie zabrakło także obsługi powiadomień. Można powiedzieć, że ten smartwatch to tak naprawdę standardowa opaska sportowa, jednak w formie zegarka. Mówiąc szczerze, nie widzę w nim żadnej istotnej przewagi względem mojego Mi Band 4. Chociaż przyznam, że wygląd powiadomień wydaje się znacznie lepszy. Haylou Smart Watch jest obecnie dostępny w sprzedaży tylko w Chinach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.