ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony Xperia 5 premiera

Sony udostępnia stabilnego Androida 10 na dwa smartfony jednocześnie – Xperię 1 i Xperię 5

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Smartfony Sony nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś, jednak nie oznacza to, że firma się poddała. Wręcz przeciwnie – producent nadal regularnie wydaje nowe urządzenia oraz wspiera te już istniejące, czego dowodem jest choćby fakt udostępnienia dziś stabilnej aktualizacji do Androida 10 jednocześnie dla dwóch modeli – Xperii 1 i Xperii 5.

Xperia 1 i Xperia 5 otrzymują stabilną aktualizację do Androida 10

sony xperia 1

Android 10 ujrzał światło dzienne już kilka miesięcy temu, a ponadto wprowadził całkiem sporo ciekawych nowości, więc nic dziwnego, że wiele osób niecierpliwie wyczekuje, aż aktualizacja zawita na ich smartfony. Teraz ten „zaszczyt” przypadł już niektórym użytkownikom Xperii 1 i Xperii 5. Niektórym, bowiem uaktualnienia, bez zaskoczenia, są rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie.

Zobacz także: iPhone 11 Pro zbiera dane o lokalizacji nawet bez zgody użytkowników – szykuje się kolejna afera?

Nie powinno jednak upłynąć dużo czasu, aż wszyscy dostaną opisywane aktualizacje. Choć wspomniane smartfony bez dwóch zdań nie są pierwszymi, które załapały się na nową wersję Zielonego Robocika, tak mimo wszystko należy pochwalić Sony za szybkość oraz dotrzymywanie obietnic – już w listopadzie firma poinformowała, że Xperia 1 i Xperia 5 dostaną aktualizacje w grudniu. Na podstawie komentarzy na Reddicie można stwierdzić, że uaktualnienia są bardzo udane – narzekań nie widać. A Wy już macie Androida 10? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy