Smartfony Sony nie cieszą się już taką popularnością jak kiedyś, jednak nie oznacza to, że firma się poddała. Wręcz przeciwnie – producent nadal regularnie wydaje nowe urządzenia oraz wspiera te już istniejące, czego dowodem jest choćby fakt udostępnienia dziś stabilnej aktualizacji do Androida 10 jednocześnie dla dwóch modeli – Xperii 1 i Xperii 5.

Xperia 1 i Xperia 5 otrzymują stabilną aktualizację do Androida 10

sony xperia 1

Android 10 ujrzał światło dzienne już kilka miesięcy temu, a ponadto wprowadził całkiem sporo ciekawych nowości, więc nic dziwnego, że wiele osób niecierpliwie wyczekuje, aż aktualizacja zawita na ich smartfony. Teraz ten „zaszczyt” przypadł już niektórym użytkownikom Xperii 1 i Xperii 5. Niektórym, bowiem uaktualnienia, bez zaskoczenia, są rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: iPhone 11 Pro zbiera dane o lokalizacji nawet bez zgody użytkowników – szykuje się kolejna afera?

Nie powinno jednak upłynąć dużo czasu, aż wszyscy dostaną opisywane aktualizacje. Choć wspomniane smartfony bez dwóch zdań nie są pierwszymi, które załapały się na nową wersję Zielonego Robocika, tak mimo wszystko należy pochwalić Sony za szybkość oraz dotrzymywanie obietnic – już w listopadzie firma poinformowała, że Xperia 1 i Xperia 5 dostaną aktualizacje w grudniu. Na podstawie komentarzy na Reddicie można stwierdzić, że uaktualnienia są bardzo udane – narzekań nie widać. A Wy już macie Androida 10? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.