Dzisiaj Honor miał swoje małe święto. Oficjalnie poznaliśmy flagowe smartfony, z czego jeden z nich stanowi pierwszą propozycję w portfolio z obsługą 5G i mowa oczywiście o Honorze V30 Pro. Do tego dodajmy nowego smartwatcha Watch Magic 2 oraz laptopy z serii MagicBook. Jednak nie wszyscy żyją nowościami, choć już mogą korzystać z urządzeń od Honora. Dla takich osób przygotowano informację o aktualizacji do Androida 10 z nakładką Magic UI 3.0. Marka oficjalnie potwierdziła, które modele mogą spodziewać się nowego oprogramowania.

Android 10 z Magic UI 3.0 zmierza na kolejne 7 smartfonów Honora

honor magic ui 3 android 10 aktualizacja spis

Obecnie z Androida 10 z nakładką Magic UI 3.0 mogą korzystać użytkownicy Honora 20, 20 Pro, 20i, View 20, Magic 2 i 10 Lite. Tymczasem w planach jest wydanie tego systemu też dla:

Niestety, ale Chińczycy nie zdradzili terminarza, więc możemy się spodziewać, że aktualizacje nie będą wydawane w najbliższych dniach lub tygodniach. Z pewnością cały proces zajmie jeszcze kilka miesięcy, choć być może zeszłoroczne flagowce uda się jeszcze w tym roku zaktualizować. Tylko to niepotwierdzona teoria, o czym musicie pamiętać.

Zobacz też: Tesla Cybertruck to hit sprzedaży.

Czy czasami nie zabrakło żadnego kluczowego modelu Honora na powyższej liście? Niekoniecznie, ale na pewno znajdą się użytkownicy starszych smartfonów, którzy liczyli na Androida 10. Niemniej warto pamiętać, że jeszcze nie tak dawno temu takie tempo i tak szerokie wsparcie było czymś niewyobrażalnym dla chińskich firm. Tym samym poniekąd warto docenić, że jest coraz lepiej, choć też jeszcze jest wiele do poprawy – zarówno w aspekcie szybkości wydawanie nowych systemów, jak i samego wsparcia portfolio.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.