ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Honor MagicWatch 2 trafia do Polski

Honor MagicWatch 2 pokazany. Ten zegarek ma wytrzymać nawet do 14 dni na jednym ładowaniu

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Wbrew pozorom, smartwatche mają się całkiem dobrze. Wręcz regularnie powstają nowe tego typu urządzenia, jednak na dobrą sprawę niewiele z nich jest wartych uwagi. Do grona „ciekawych” z pewnością można zaliczyć MagicWatch 2 od Honora, który został pokazany dzisiaj. Nie pozostaje nam nic innego, jak mu się dokładnie przyjrzeć – zaczynająć tradycyjnie od wyglądu i specyfikacji.

Honor MagicWatch 2 – wygląd i specyfikacja

Honor MagicWatch 2 prezentuje się świetnie – minimalistycznie i bardzo elegancko. Zapewne się domyśliliście, że zegarek trafi do sklepów w dwóch wersjach – z kopertą 46 mm (pierwsze dwa od lewej) i kopertą 42 mm (pierwsze dwa od prawej). Widać, że Honor w swoich nowych smartwatchach chciał je z wyglądu upodobnić nieco do klasycznych zegarków, co w mojej opinii się udało i to całkiem dobrze. Przejdźmy teraz do części, na którą większość z was czeka. Mowa oczywiście o specyfikacji, która w przypadku Honora MagicWatch 2 prezentuje się następująco:

  • Ekran AMOLED o przekątnej 1,2 cala – rozdzielczość 390×390 px, 326 ppi (koperta 42 mm) / 1,4 cala – rozdzielczość 454×454 px, 326 ppi (koperta 46 mm)
  • Kirin A1
  • 4 GB pamięci wbudowanej
  • Certyfikat wodoszczelności 5ATM
  • Bluetooth
  • GPS

Zobacz także: Motorola razr 2 – oto patent, który już może zdradzać wyjątkowość tego smartfona

Niestety producent nie zdradził zbyt wiele z wnętrza MagicWatcha 2. Honor nie ukrywa, ze ten smartwatch jest przeznaczony dla osób, które dbają o swoje zdrowie i samopoczucie. Opisywany sprzęt może się pochwalić certyfikatem wodoszczelności 5ATM, który sprawia, że np. można go bez problemu zabrać na basen. Malutka z pozoru bateria ma z kolei wystarczyć na nawet do 14 dni pracy na jednym ładowaniu (w wariancie z kopertą 46 mm, 42 mm działa do tygodnia). Niestety z 4 GB pamięci wbudowanej dla użytkownika zostaje tylko 2 GB, co powinno wystarczyć na przechowanie ok. 500 piosenek. MagicWatch 2 został wykonany ze stali nierdzewnej, a ponadto posiada wiele ciekawych rozwiązań: m.in. czujnik tętna, śledzenie snu, 15 trybów fitness oraz możliwość odbierania połączeń ze smartfona na zegarku – będąć nawet 150 metrów od niego.

Honor MagicWatch 2 – cena i dostępność

Honor MagicWatch 2 oferowany będzie w dość przystępnych cenach – od 179 euro (ok. 770 zł) za wariant z kopertą 42 mm i 189 euro (ok. 813 zł) za model z kopertą 46 mm. Smartwatch zacznie się pojawiać w sklepach już od 12 grudnia (także w Polsce) w czterech kolorach: Agate Black, Charcoal Black, Flax Brown i Sakura Gold.

Ceny w Polsce rzecz jasna będą nieco wyższe od tych, które podałem wyżej – m.in. z uwagi na różnorakie podatki. Niestety na razie nie wiemy, na ile Honor MagicWatch 2 zostanie wyceniony w naszym kraju, jednak sądzę, że wciąż będą to przystępne ceny. Znajdą się jacyś zainteresowani? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy