Zaskoczę kogoś, jak napiszę, że HTC nie wiedzie się najlepiej i ciężko wskazać jakąkolwiek szansę na lepsze jutro? Ok, w kwestii wirtualnej rzeczywistości nie jest źle, ale skupmy się na smartfonach. Firma w tym roku nie przedstawiła żadnego modelu, chociaż nieoficjalnie zapowiedzi są — czekamy na topową propozycję ze Snapdragon 710 oraz flagowy model z 5G. Teraz do gry wchodzi następca HTC Exodus 1, zapewne HTC Exodus 2, czyli model, który stawia na kryptowaluty i ogólnie technologię Blockchain.

HTC Exodus 2 w drodze — blockchain w modzie?

htc exodus

HTC Exodus 1 to nic innego jak zmodyfikowany HTC U12+, ale oczywiście z nastawieniem na wspomniane wcześniej cechy. Smartfon zadebiutował w zeszłym roku, ale do końca lutego nie można było go kupić za nic innego, jak właśnie kryptowaluty. Dzisiaj jest on już dostępny też za tradycyjne pieniądze (699 dolarów). Szczegółowe wyniki sprzedaży Exodus 1 nie są nam znane, choć pierwsze partie stosunkowo szybko się rozeszły. Mimo wszystko to nie sprawiło, że firma w jakichkolwiek, ogólnych raportach finansowych wyszła na plus. Jednak w drodze jest HTC Exodus 2, o czym informuje jeden z przedstawicieli producenta. Prawdopodobnie też będzie bazował na flagowej propozycji Tajwańczyków, choć tej jeszcze nie poznaliśmy i nie zapowiada się, abyśmy mieli ją szybko ujrzeć.

Zobacz też: Google Earth i timelapse na smartfonach.

Wiemy, że HTC Exodus 2 ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, więc firma ma od groma czasu na przygotowania. Mimo wszystko, czy któryś z naszych Czytelników jest zainteresowany zakupem tego typu smartfonów? Wbrew pozorom, cena nie jest spektakularnie wysoka, więc możemy się domyślać, że chętni wciąż są w zasięgu HTC. Pozostaje pytanie, czy to jakkolwiek pomoże firmie stanąć na nogi? Może w ogóle nie będzie to smartfon produkcji HTC? Wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.