ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
htc 2019 exodus

Premiera HTC Exodus, ten smartfon jest co najmniej inny

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

HTC zaprezentowało dziś telefon, którego nie można porównać do innych dostępnych na rynku urządzeń. Jego zalety docenią przede wszystkim użytkownicy kryptowalut i ludzie zajmujący się kryptografią.

Specyfikacja

  • Wyświetlacz: 6″, QHD+, 18:9
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM: 6 GB
  • Flash: 128 GB
  • Aparat główny: 16 Mpx + 12 Mpx, video [email protected] fps
  • Aparat przedni: 8 Mpx + 8 Mpx
  • Bateria: 3500 mAh
  • Android Oreo

Co nowego wprowadza HTC Exodus?

HTC Exodus to telefon kierowany szczególnie do ludzi zajmujących się kryptowalutami i kryptografią. Smartfon został wyposażony w wydzieloną, bezpieczną enklawę, która chroniona jest nawet przed samym Androidem. W niej można przechowywać klucze kryptograficzne, w tym także klucze do portfeli z kryptowalutami. W przyszłości będzie można przechowywać tam wszelkie dane cyfrowe. To jednak nie wszystko. Jak można się domyśleć klucze z bezpiecznej enklawy nie są przechowywane w żadnej centralnej bazie. Co w takim razie robić w przypadku utracenia dostępu do kluczy np. z powodu zagubienia telefonu? HTC stworzyło własne rozwiązanie tego problemu – klucze zostaną podzielone na fragmenty i przesłane do wybranych wcześniej zaufanych kontaktów. Nie będzie to proste, ale przynajmniej da się je w bezpieczny sposób odzyskać.

HTC zamierza rozwijać swoje rozwiązanie. Firma zaprasza programistów i kryptografów do kanału na telegramie „HTC EXODUS (OFFICIAL)”, gdzie można zgłaszać swoje uwagi. W przyszłości HTC udostępni API do swojego rozwiązania, co pozwoli np. na podpisywanie transakcji za pomocą smartfona.

Zobacz też: 10 lat temu zaprezentowano HTC Dream – pierwszy telefon z Androidem

HTC Exodus – cena i dostępność

HTC Exodus jest dostępny już teraz w przedsprzedaży, wysyłka rozpocznie się w grudniu. Zaskoczeniem jest cena – 0,15 BTC lub 4,78 ETH. Na chwilę obecną są to 3624 złote w przeliczeniu z bitcoina lub 3561 zł w przeliczeniu z etherum. Cena zapewne szybko będzie się zmieniała, rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Telefon kupicie na stronie htcexodus.com

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy