htc 2019 exodus

Premiera HTC Exodus, ten smartfon jest co najmniej inny

Newsy

HTC zaprezentowało dziś telefon, którego nie można porównać do innych dostępnych na rynku urządzeń. Jego zalety docenią przede wszystkim użytkownicy kryptowalut i ludzie zajmujący się kryptografią.

Specyfikacja

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  • Wyświetlacz: 6″, QHD+, 18:9
  • CPU: Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM: 6 GB
  • Flash: 128 GB
  • Aparat główny: 16 Mpx + 12 Mpx, video [email protected] fps
  • Aparat przedni: 8 Mpx + 8 Mpx
  • Bateria: 3500 mAh
  • Android Oreo

Co nowego wprowadza HTC Exodus?

HTC Exodus to telefon kierowany szczególnie do ludzi zajmujących się kryptowalutami i kryptografią. Smartfon został wyposażony w wydzieloną, bezpieczną enklawę, która chroniona jest nawet przed samym Androidem. W niej można przechowywać klucze kryptograficzne, w tym także klucze do portfeli z kryptowalutami. W przyszłości będzie można przechowywać tam wszelkie dane cyfrowe. To jednak nie wszystko. Jak można się domyśleć klucze z bezpiecznej enklawy nie są przechowywane w żadnej centralnej bazie. Co w takim razie robić w przypadku utracenia dostępu do kluczy np. z powodu zagubienia telefonu? HTC stworzyło własne rozwiązanie tego problemu – klucze zostaną podzielone na fragmenty i przesłane do wybranych wcześniej zaufanych kontaktów. Nie będzie to proste, ale przynajmniej da się je w bezpieczny sposób odzyskać.

HTC zamierza rozwijać swoje rozwiązanie. Firma zaprasza programistów i kryptografów do kanału na telegramie „HTC EXODUS (OFFICIAL)”, gdzie można zgłaszać swoje uwagi. W przyszłości HTC udostępni API do swojego rozwiązania, co pozwoli np. na podpisywanie transakcji za pomocą smartfona.

Zobacz też: 10 lat temu zaprezentowano HTC Dream – pierwszy telefon z Androidem

HTC Exodus – cena i dostępność

HTC Exodus jest dostępny już teraz w przedsprzedaży, wysyłka rozpocznie się w grudniu. Zaskoczeniem jest cena – 0,15 BTC lub 4,78 ETH. Na chwilę obecną są to 3624 złote w przeliczeniu z bitcoina lub 3561 zł w przeliczeniu z etherum. Cena zapewne szybko będzie się zmieniała, rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Telefon kupicie na stronie htcexodus.com

Źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x