aplikacje htc

HTC się nie poddaje – smartfon z 5G w drodze

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Co u HTC? Cisza. Firma, po sprzedaży części swojego działu mobilnego Google, zdecydowanie zwolniła tempo wydawania kolejnych urządzeń. Tajwańczycy skupili się przede wszystkim na wirtualnej rzeczywistości, co im na pewno dobrze wychodzi. Jednak nikt nie powiedział, że to już koniec smartfonów z logiem HTC. Okazuje się, że firma może szykować model z 5G, a tak przynajmniej wynika z oficjalnej dokumentacji.

HTC może szykować smartfona z 5G na drugą połowę roku

5G zagraża prognozie pogody

Model kodowy 2Q6U zawitał na listach firmy 20 kwietnia i jak podaje Evan Blass jest to smartfon z modemem 5G. Wspomniane listy są ściśle związane z dokumentacją Bluetooth – trudno, żeby ten telefon nie miał tego modułu. Niestety, ale na ten moment to wszystko, co wiemy na temat specyfikacji tajemniczego urządzenia. Niemniej każda informacja o tym, że HTC może wydać jeszcze jakikolwiek telefon jest interesująca. Dlaczego? Chociażby pod względem tego, kto wyprodukuje ten model. Ostatecznie Tajwańczycy mogą przygotować wyłącznie projekt, a całą resztą zajmie się zewnętrzna firma. Przynajmniej tak to wynika z wcześniejszych informacji o losie smartfonów od HTC.

Zobacz też: Powitajmy TERREG, a raczej pogódźmy się z nim.

Jak to model z 5G, tak możemy się domyślać, że trafi on na najwyższą półkę. Dlatego to drugi smartfon, na który czekamy od HTC. Pierwszym jest propozycja ze średniej półki, która oczywiście wciąż tkwi w fazie plotek i potwierdzania poszczególnych, najdrobniejszych informacji. Mimo wszystko, czy chcielibyście jeszcze kupić smartfon od HTC?

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy