HTC wygrywa spór patentowy

HTC chce wrócić na swoją dawną pozycję. Pomóc mu ma w tym jego nowy średniak

Newsy

W grudniu ubiegłego roku firma HTC zapowiedziała, że w tym roku skoncentruje się na flagowych i średniopółkowych smartfonach, a dziś na targach Geekbench pojawiło się nowe urządzenie tajwańskiej firmy, które to potwierdziło.

HTC z Snapdragonem 710

HTC Snapdragon 710

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Telefon ma nazwę kodową 2Q7A100 i jest napędzany przez Snapdragona 710. Jest to dobry układ z wyższej średniej półki a jego następca, Snapdragon 730 miał swoją premierę kilka dni temu. Z drugiej jednak strony jako, ze wcześniej nie było żadnych przecieków na jego temat, możemy śmiało założyć, że prace nad nim wciąż są w powijakach, więc obecność nowszego układu byłaby jak najbardziej możliwa w produkcie finalnym, oraz wpłynęłaby znacznie lepiej na sprzedaż rzeczonego smartfona. Kolejną pozytywną informacją jest to, że urządzenie ma pracować przy wsparciu 6 GB pamięci operacyjnej. Zarządzać nim ma Android 9.0 Pie.

Zobacz też: Galaxy S10 5G nie działa tak jak należy. Użytkownicy zgłaszają problemy

Dotychczasowy brak przecieków może jednak oznaczać także coś innego. Jakiś czas temu HTC zaczęło prowadzić rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na swoją markę mniejszym producentom. Możliwe więc, że nadchodzący model tak naprawdę nie zostanie wyprodukowany przez tajwańskiego producenta, a przez jakąś inną firmę. HTC prowadziło rozmowy na ten temat z takimi markami jak Micromax, Lava i Karboon. Nadchodzący model może więc być już niemal gotowym urządzeniem, a brak przecieków z HTC wynikać właśnie z tego, że tak naprawdę nie będzie to smartfon tej firmy. Miejmy nadzieję, że te przypuszczenia okażą się błędne i zapowiedziane urządzenie, będzie w pełni należało do dawnego giganta rynku.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x