Od dawna wiadomo, że HTC ledwo przedzie. Adam pisał jakiś czas temu, że firma ta sięgnęła dna. Naprawdę trudno się z tym nie zgodzić, a tym bardziej w tych okolicznościach. Na jaw wyszły bowiem nowe informacje, które wskazują, że HTC zamierza rozmienić się na drobne.

Tonący brzytwy się chwyta – zupełnie jak HTC

HTC-Sinking

Z roku na rok dochodzą nas słuchy o naprawdę kiepskiej sprzedaży smartfonów HTC i o tym, że firma naturalnie nie zarabia żadnych pieniędzy, tylko traci miliony. Jak donosi najnowszy raport, HTC planuje rozmienić się na drobne. Mam tutaj na myśli nic innego, jak sprzedaż licencji na nazwę HTC innym firmom. Firma podobno prowadzi już rozmowy w tej sprawie z kilkoma hinduskimi spółkami, w których skład wchodzi m.in. Micromax, Lava i Karboon. Jeśli umowa zostanie podpisana, to firma, która zdecydowała się wykupić licencję na nazwę HTC będzie mogła produkować smartfony pod wspomnianą nazwą.

Zobacz także: Co musisz zapamiętać z Mobile World Congress, a co się nie udało?

Nie da się ukryć, że dla HTC będą to łatwe pieniądze, bo spółka będzie mogła pobierać prowizję za każde sprzedane urządzenie. Dokładne postanowienia potencjalnej umowy nie są jeszcze znane, jednak najprawdopodobniej HTC wciąż będzie miało coś do powiedzenia w kwestii projektowania smartfonów. Jeśli zaś chodzi o ceny urządzeń, to firma raczej nie będzie miała nic do gadania. Biorąc pod uwagę popularność tanich smartfonów w Indiach, to jeśli dojdzie do porozumienia, to nowe smartfony HTC najprawdopodobniej będą należeć właśnie do tego segmentu. Naprawdę przykro patrzeć, jak HTC się stacza…

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.