ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Watch Active na pewno się wyróżni, ale czy pozytywnie?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung wyróżnia się na rynku urządzeń noszonych. Być może nie jest najpopularniejszy na rynku, ale z pewnością ma swój wkład. Nie od dziś wiemy, że Koreańczycy szykują kolejną odsłonę swojego inteligentnego zegarka, który ma być przeznaczony dla aktywnych odbiorców. Świadczy o tym sama nazwa w postaci Galaxy Watch Active. Nie pierwszy raz możecie przeczytać o tym smartwatchu na naszym portalu, jako następcy Gear Sport. O ile tak będzie, to okazuje się, że Samsung zmienia koncepcję swoich sportowych propozycji.

Samsung Galaxy Watch Active nadchodzi

samsung galaxy sport

To, co przede wszystkim wyróżnia zegarki Samsunga, to obrotowy okrąg wokół wyświetlacza. Wiele osób docenia to rozwiązanie, w tym ja, co potwierdza recenzja Galaxy Watcha. Dlatego Koreańczycy postanowili… zrezygnować z tego rozwiązania. W stosunku do wspomnianego już Gear Sport zmaleje wyświetlacz. Zamiast 1,2-cali, panel będzie mierzył 1,1-cala – wciąż AMOLED, wciąż rozdzielczość 360×360. Zmniejszony też zostanie akumulator — z 300 mAh do 236 mAh. Co ciekawsze, grubość Galaxy Watch Active się zwiększy do 13 mm (z 11,6 mm). Pozostała specyfikacja zawiera:

  • układ Exynos 9110
  • 1,5 GB RAM
  • 4/8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • Bluetooth 4.2, NFC, WiFi (brak 3G/4G)
  • Tizen 4.0.03
  • odporność do 5 ATM, certyfikat MIL-STD-810G
  • wymiary: 49x46x13 mm

Zobacz też: Twitter zaczął zarabiać!

Powyższe dane nie wskazują, żeby Galaxy Watch Active miał być następcą dla Gear Sport. Dlatego nie patrzyłbym na ten zegarek pod tym kątem. Jego wygląd ma być zdecydowanie bardziej elegancki. Jak Samsung przedstawi nam ten zegarek? Przekonamy się już w trakcie premiery, która odbędzie się 20 lutego — razem z serią Galaxy S10.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy