Twitter nareszcie zaczął na siebie zarabiać

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-08

Twitter jest świetną platformą do wymiany poglądów i informacji, mimo a może właśnie dzięki ograniczeniu ilości znaków. Do niedawna musieliśmy się zmieścić w 140 znakach, żeby przekazać naszą myśl. To mniej niż mieści 1 SMS, ale dzięki temu musieliśmy dokładnie przemyśleć to, co chcemy powiedzieć i pisać konkrety. Ponad rok temu limit znaków na Twitterze został podniesiony do 280, co na szczęście nie wpłynęło na prostotę przekazu, a jedynie zwiększyło liczbę szczegółów, którą możemy w nim zawrzeć.

Wyniki finansowe Twittera

Wyniki finansowe Twittera

Połączenie tego ze zwiększeniem limitu znaków byłoby oczywiście olbrzymią nadinterpretacją. Fakty są jednak takie, że w ciągu ostatniego roku Twitter nie tylko pierwszy raz od dawna nie odnotował straty, ale też zakończył 2018 rok z imponującym zyskiem wynoszącym 1,2 miliarda dolarów, natomiast całkowity dochód firmy wyniósł 3,042 miliardy dolarów. Dla porównania rok 2017 zakończył się ze 108 milionami dolarów straty.  W samym czwartym kwartale, który okazał się dla firmy wyjątkowo dobry przychód wyniósł 909 milionów USD, z czego 791 mln dolarów pochodzi z reklam. Dochód w okresie przedświątecznym wyniósł ponad 255 milionów dolarów.

Zobacz też: Tak Twitter wykorzystuje uczenie maszynowe dla Twojej wygody

Jack Dorsey, prezes Twittera stwierdził, że ostatnie 12 miesięcy jest najlepszym dowodem, na skuteczność długoterminowej strategii poprawy i optymalizacji funkcji. Firma wprowadziła przełącznik w aplikacji mobilnej, gdzie można przełączać się między najnowszymi i najpopularniejszymi, co zostało dobrze przyjęte przez użytkowników.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x