Czy magia cyferek jeszcze jest modna? Okazuje się, że tak. Coraz więcej użytkowników jest świadomych ich znaczenia, ale popularność różnorakich benchmarków nie maleje. Oczywiście można weryfikować w ten sposób wydajność, ale nigdy nie bierzmy takich wyników za wyznacznik. W końcu zdarzają się oszustwa, a też wiele zależy od własnego użytkowania i aktualnie zainstalowanego oprogramowania. Niemniej AnTuTu, jak co miesiąc, przedstawiło najlepsze wyniki zanotowane w tym benchmarku, więc poznajcie „najwydajniejsze smartfony”.

Najwydajniejsze smartfony według AnTuTu

najwydajniejsze smartfony antutu lipiec

Jak to firma ma w zwyczaju, poznajmy pierwszą dziesiątkę:

  1. Xiaomi Black Shark
  2. Meizu 16 (Plus)
  3. Smartisan Nut R1
  4. Vivo NEX S (Ultimate)
  5. Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
  6. Oppo Find X
  7. OnePlus 6
  8. Samsung Galaxy Note9
  9. Xiaomi Mi 8
  10. Xiaomi Mi Mix 2S

Zaskoczeni? Pamiętajcie, że mamy do czynienia z sierpniowymi wynikami, więc nie uwzględniono nowości takich, jak Pocophone F1. Czołowa lokata nie zmienia się od kilku miesięcy, ale pamiętajcie, że to chiński rynek – wielu powyższych modeli nie kupicie oficjalnie w Polsce.

Zobacz też: Pocophone F1 i Galaxy Note9 oferują chłodzenie cieczą, a jak ono wygląda?

Jakby nie patrzeć, najwydajniejszy smartfon z powyższej listy, który znajdziecie w naszych sklepach, to… OnePlus 6. Urządzenie zaprezentowane 4 miesiące temu wciąż „podbija” wyniki w benchmarkach, ale pamiętajcie o tym, co napisałem na początku. Zapewne większość użytkowników nie zauważy jakiejkolwiek różnicy w działaniu urządzeń na tak wysokim poziomie.

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.