Google nigdy nie szokowało swoimi nowościami z zakresu urządzeń mobilnych. Jeszcze za czasów Nexusów były to po prostu świetne smartfony, ale nie wyróżniające się niczym wyjątkowym na tle konkurencji. Po prostu większość kwestii była poprawnie rozwiązana i tyle. W przypadku najnowszych modeli, serii Pixel 2, otrzymaliśmy po prostu świetne smartfony, choć z wieloma problemami wieku dziecięcego, których być nie powinno. Jednak dzisiaj te smartfony pamiętamy głównie ze względu na świetny aparat. W tym roku Google może szykować naprawdę wiele nowoścismartwatcha z rodziny Pixel, Pixelbooka oraz wyjątkową ładowarkę dla Pixela 3 i Pixela 3 XL – Google Pixel Stand.

Ładowarka Google Pixel Stand to coś zupełnie nowego

google pixel 3 xl design budowa

Niedawno niemalże potwierdziliśmy zmianę budowy Pixela 3 XL. Pojawi się więcej szkła, które ma umożliwić zastosowanie bezprzewodowego ładowania. Jego zaawansowana obsługa już została ujawniona w Androidzie P, ale to nie koniec specjalnych przygotowań Google. Otóż okazuje się, ze nowa ładowarka, Pixel Stand, ma sprawiać, że smartfon zamieni się w coś na wzór inteligentnego wyświetlacza i głośnika w jednym. Dreamliner, bo pod taką nazwą kodową tworzona jest specjalna, bezprzewodowa ładowarka, ma sprawić, że urządzenie będzie cały czas nasłuchiwać za pomocą Asystenta Google.

Zobacz też: Czym ma być LG V90?

Póki co nie znamy designu, nie wiemy czy pojawi się zewnętrzny głośnik czy też w ogóle będzie to połączenie indukcji czy też kablowego rozwiązania. Jedno jest pewne – w ciągu kilku tygodni powinniśmy poznać więcej informacji i upewnimy się, czy Pixel Stand faktycznie będzie rewolucją. Ostatecznie może się okazać, że to zwykły stojak, który będzie aktywował nasłuchiwanie Asystenta Google. Niemniej jednak potencjał w tym pomyśle jest duży.

 

źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.