Scena z gry komputerowej przedstawiająca postacie walczące w mrocznej podziemnej arenie, z zielonym, świecącym artefaktem w tle.
LINKI AFILIACYJNE

Hades II wielkim hitem. Internet zalewają pozytywne recenzje gry

4 minuty czytania
Komentarze

Jeszcze kilka tygodni temu wśród majowych premier gier dosyć niepozornie prezentował się tytuł Hades II. Ostatecznie to właśnie produkcja studia Supergiant Games wyrasta na największy hit tego miesiąca.

Hades II podbija serca graczy i platformę Steam

Melinoe, główna bohaterka gry Hades II
Fot. Supergiant Games / materiały prasowe

Z grą Hades II z dnia na dzień zapoznaje się coraz więcej graczy, a lwia część z nich decyduje się zostać z produkcją Supergiant Games na dłużej. Niepozorny tytuł zbiera przytłaczająco pozytywne recenzje, a w rekordowym momencie grało w niego ponad 103 tysiące osób jednocześnie (dane z serwisu SteamDB).

Jest to imponujące, ponieważ Hades II zadebiutował we wczesnym dostępie 6 maja, czyli zaledwie dwa dni temu. Zaznaczmy, że omawiany właśnie tytuł to kontynuacja Hadesa z 2020 roku, a na platformie Steam kupicie go za 138,99 zł.

Pierwszy sequel w historii studia Supergiant Games rozbudowuje najlepsze aspekty oryginalnego, boskiego dungeon crawlera typu roguelike i zaprasza graczy do udziału w zupełnie nowej, nieskończenie grywalnej i pełnej akcji przygodzie, w której mity o świecie podziemnym splatają się z opowieściami o czarach i magii.

Opis gry (Steam)
Zwiastun gry Hades II

Co gracze sądzą o nowej produkcji Supergiant Games?

Postać gracza z mieczem atakuje wrogów w ciemnym, fantastycznym lesie pełnym tajemniczych postaci i efektów świetlnych.
Fot. Supergiant Games / materiały prasowe

O sukcesie gry Hades II świadczą także przytłaczające pozytywne recenzje graczy wystawiane na platformie Steam. Na moment publikacji tego tekstu omawiany właśnie tytuł może pochwalić się blisko trzynastoma tysiącami pozytywnych opinii przy zaledwie pięciuset negatywnych komentarzy.

Oto co o grze sądzą gracze:

Jedyny minus to cena w Polsce. Poza tym same plusy. Gra niby jest we wczesnym dostępie, a wydaje się bardziej ukończona niż większość gier po premierze.

Opinia z platformy Steam (pisownia oryginalna) @Johny

Gra jest bardzo dobra. We wszystkim dorównuje, a nawet przewyższa pierwszą część. Muzyka wspaniała, modele przepiękne (w szczególności trzeci boss) + można głaskać żabę.

Opinia z platformy Steam (pisownia oryginalna) @Pierogiruskie19

Oczywiście na platformie Steam nie zabrakło także nieco bardziej rozwiniętych recenzji. Najprawdopodobniej najcelniejszą z nich jest ta:

Hades II to kontynuacja znanego roguelike’a dungeon crawler, ukazana w rzucie izometrycznym w fazie wczesnego dostępu. Producentem i wydawcą jest Supergiant Games. Gra posiada ręcznie malowaną grafikę. Po prostu jest śliczna i wręcz zachwyca. Tym razem główną bohaterką jest nieśmiertelna księżniczka Podziemia Melinoë, córka Hadesa i siostra Zagreusa. Jej zadaniem jest pozbawienie życia Kronosa, swojego dziadka, który uciekł z mieszczącego się w czeluściach Podziemi więzienia, aby wszcząć wojnę z Olimpem. Żywe, nowe lokacje sprawiają, że ten piękny, mitologiczny świat tętni swoim życiem. Gra posiada bogatą, klimatyczną prezentację i opowieść połączoną z responsywną akcją. To jest właśnie charakterystyczne dla tego studia. Zarówno każdy sukces jak i każda porażka są na swój sposób nagradzane. Poza tym rozwijają one fabułę, ponieważ po zgonie bohaterki spotykamy inne postacie niezależne niż przy poprzedniej próbie. Kapitalna ścieżka dźwiękowa, dobra optymalizacja sprawiają, że gra się miodnie. Nawet śmierć, po której odradzamy się silniejsi, jest przyjemnością. Wprawdzie jeszcze gram krótko, ale naprawdę warto. Wkrótce edytuję komentarz 🙂

Opinia z platformy Steam (pisownia oryginalna) @Lady Rivenka

Tymczasem wszystkie osoby, które preferują nieco starsze i bardziej nostalgiczne tytuły zapraszam do lektury naszych tekstów poświęconych kultowym produkcjom sprzed kilku dekad. Mowa tu o:

Źródło: Steam, SteamDB. Zdjęcie otwierające: Supergiant Games, Steam / materiały prasowe, montaż własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw