Kobieta używa telefonu komórkowego, odbierając paczkę z paczkomatu InPost.

Szybkie zwroty przez Paczkomaty. ERLI i InPost rozszerzają współpracę

3 minuty czytania
Komentarze

InPost to jedna firm, które stale starają się wychodzić swoim klientom naprzeciw. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że najważniejszy „wynalazek” polskiego przedsiębiorstwa, czyli Paczkomat właśnie wprowadził swoją ważną funkcję do kolejnego sklepu.

ERLI Zwrot Paczkomat 24/7 – jak to działa?

Osoba stojąca przed paczkomatem InPost 24h na żółtym tle.
Fot. InPost / YouTube

Raz na jakiś czas każdemu z nas zdarza się sytuacja, w której trzeba odesłać paczkę czy list do nadawcy. Niestety dużej części osób ten proces kojarzy się tylko i wyłącznie ze stratą kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu minut swojego cennego czasu. Bardzo możliwe, że tego typu problemy skutecznie zredukuje nowa usługa dostępna w serwisie ERLI związana ze zwrotami przesyłek przez Paczkomaty.

Ciekawe rozwiązanie to skutek rozszerzenia współpracy InPostu z ERLI, które jest jedną z największych platform do zakupów online. Jeśli korzystając z tego serwisu, dokonacie nietrafionego zakupu – z pomocą przychodzi popularna usługa.

Z usługi ERLI Zwrot Paczkomat 24/7 korzystać mogą wszyscy użytkownicy ERLI, zarówno z poziomu strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej, którzy przy zamówieniu wybrali opcję dostawy przez Paczkomat InPost. Do dyspozycji klientów jest ponad 22 tys. punktów w całym kraju, w których możliwy jest zwrot nietrafionego zakupu. Opłata za dokonanie zwrotu jest stała, niezależnie od wielkości paczki i wynosi zaledwie 12,90 zł.

Fragment komunikatu prasowego ERLI

Osoby, które zdecydują się na zwrot przesyłki wraz z ERLI Zwrot Paczkomat 24/7 mogą wypełnić formularz online na stronie lub aplikacji ERLI. Co ważne, w tym przypadku nie należy drukować etykiety, a paczkę wystarczy włożyć do skrytki w wybranym punkcie. Największa możliwa przesyłka może mieć wymiary 41 cm × 38 cm × 64 cm i ważyć do 25 kilogramów.

Nietrafione zakupy zwrócisz wyjątkowo szybko i łatwo dzięki Paczkomatom InPost

Paczkomat InPost. Otwarta sieć automatów paczkowych czeka na dostęp do tej maszyny
Fot. simpson33 / Depositphotos

Największym plusem usługi wydaje się jej przejrzystość i prostata obsługi. Jeśli po zakupach w ERLI zdecydujecie się odesłać towar, cały proces sprowadza się do trzech kroków, które na swojej stronie internetowej zawarł popularny sklep:

  • Wypełnij zgłoszenie zwrotu
    • Zaloguj się na swoje konto ERLI i wybierz produkty, które chcesz zwrócić. Robiłeś zakupy jako gość? Nic straconego! Tutaj dowiesz się więcej.
  • Wybierz ERLI Zwrot Paczkomat 24/7
    • Jako sposób wysyłki wybierz ERLI Zwrot Paczkomat 24/7 i opłać swój zwrot. Kod nadania do automatu otrzymasz na numer telefonu i adres
e-mail. Będzie też widoczny na Twoim koncie ERLI.
  • Odeślij produkt do sprzedawcy
    • Paczkomat® masz zawsze po drodze! Możesz nadać swój zwrot
w dowolnym automacie. Jest ich już ponad 22 tysiące w całej Polsce!

Sam proces przygotowania i nadania zwrotu jest bardzo prosty i szybki – to ogromna oszczędność czasu, ponieważ wszystkie dane wypełniają się automatycznie. Co równie ważne, pozwala on ograniczyć zużycie papieru – nie ma bowiem potrzeby drukowania etykiety czy też formularza. Zwrot pieniędzy nastąpi w ciągu maksymalnie 14 dni od momentu odbioru paczki przez sprzedawcę.

Katarzyna Kierach – ERLI

Źródło: Informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: InPost / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw