ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G recenzja test czy warto kupic

[SPT #144] Galaxy S21 Ultra już w Polsce – mam go i ja

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kolejny zimowy tydzień za nami. Bardzo wiele newsów przewinęło się przez nasz portal. Jeśli przypadkiem przegapiliście jakieś informacje, to być może nadrobicie je w SPT – subiektywnym podsumowaniu tygodnia. Wybrałem dla Was te najbardziej interesujące.

Pochwała

Amazon.pl już wkrótce wystartuje. Do tej pory klienci Amazona w Polsce mogli korzystać z niemieckiej strony, która została przetłumaczona na nasz język. Działało to w porządku, jednak ceny produktów podawane były w euro, co przy niekorzystnym kursie dawało często średnio opłacalne zakupy. Być może to niedługo się zmieni, ponieważ Amazon wystartuje z oficjalną polską witryną i to podobno już 20 marca! Allegro powinno się bać poważnego konkurenta. Ciekawe, jakie promocje zaoferuje gigant na start.

Galaxy S21 Ultra już w Polsce. Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Galaxy S21 Ultra. Flagowiec Samsunga już na pierwszy rzut oka cieszy bardzo dopracowanym designem, który wyróżnia go od konkurencji. Telefon ten został poprawiony względem poprzednika w wielu aspektach. Przykładowo dodano dodatkowy teleobiektyw, aby zdjęcia na zoomie 2x i 3x były lepsze. Wszystkie sensory są większe, przez co trafia do nich więcej światła, co przydaje się przede wszystkim w fotografiach nocnych. Samsung nie zapomniał też poprawić czas działania na jednym ładowaniu, który w poprzedniku był nieco frustrujący. Zachęcam do przeczytania recenzji flagowca.

Harry Potter w formie serialu? Na to czekam od dawna. Szkoda, że J. K. Rowling nie napisała większej liczby książek o słynnym czarodzieju. Świat Hogwartu jest wręcz wspaniały, dlatego nie mogę doczekać się RPG – Hogwarts Legacy. Nie o tym jednak mowa. Być może w HBO Max w dalszej przyszłości zobaczymy serial w uniwersum Harry’ego Pottera. Świadczą o tym oferty pracy, jakie można znaleźć w Internecie. Nadzieje fanów ożyły, jednak HBO Max i Warner Bros. zdementowali plotki o rzekomym serialu.

GameStop – jak akcjonariusze wykiwali instytucje finansowe. Ta historia jest niesamowita i pokazuje ogromną siłę drobnych akcjonariuszy na rynku kapitałowym. Drobni inwestorzy wkurzeni, że instytucje finansowe „shortują” (grają na spadki) na akcjach GameStopu, postanowili przejść do ataku i masowo skupowali walory. Te urosły o kilkaset procent w ciągu kilku dni. Najbardziej oberwał Melvin Capital Management, który popadł w problemy finansowe. Taka postawa akcjonariuszy może być początkiem małej rewolucji na rynku kapitałowym.

Krytyka

Windows 10 21H1 coraz bliżej. Niestety znowu nie zobaczymy tu znaczących zmian. Gigant z Redmond skupi się przede wszystkim na poprawkach i bezpieczeństwie. Tak samo było w przypadku poprzedniej aktualizacji 20H2. Microsoft zmienił harmonogram wydawania łatek i dopiero na jesień zobaczymy update, który będzie zawierał znaczące zmiany wizualne. Do Windowsa 10 ma w końcu trafić Projekt Sun Valey, który wprowadzi język projektowania Fluent Design w kilku obszarach systemu, w których jeszcze go nie ma. Przykładowo ma być to Eksplorator plików.

Sprawdź najnowsze wpisy