Microsoft zobowiązał się do corocznego publikowania dwóch istotnych aktualizacji dla systemu Windows 10 i w tym roku nie będzie inaczej. Od kilku miesięcy użytkownicy mogą pobrać Windows 10 20H2 Update. Warto zauważyć, że nowych funkcji w ostatniej aktualizacji jest jak na lekarstwo w przeciwieństwie do poprzednich update’ów. Warto dodać, że nowa aktualizacja to bardziej dodatek Service Pack, zaprojektowany w celu utrzymania i ulepszenia już istniejącej wersji systemu Windows 10. Oznacza to, że użytkownicy przeszli przez znacznie szybszą fazę instalacji i ponownego uruchamiania, ponieważ nie instalują w pełni wydanej wersji systemu operacyjnego. Niestety, nie inaczej będzie w przypadku kolejnej wersji. Windows 10 21H1 nadchodzi i będzie ubogi.

Windows 10 21H1 – podstawowe informacje

Windows 10 21H1 z wyszukiwaniem GIF-ów

Istnienie systemu Windows 10 w wersji 21H1 nie zostało jeszcze potwierdzone oficjalne przez Microsoft. Jednak taka jest kolej aktualizacji bazując na harmonogramie firmy. Ponadto coraz więcej informacji spływa do nas od niejawnych testerów Windowsa 10.

Na podstawie odniesień zauważonych w wersjach zapoznawczych istnieje duże prawdopodobieństwo, że aktualizacja systemu Windows 10 do wersji 21H1 może zostać przekazana testerom w pierścieniu „preview” już w lutym lub marcu.

Zobacz także: Te aplikacje na Windows 10 pobrałem w 2020 roku i nie wyobrażam sobie funkcjonować bez nich

Microsoft wydal ostatnio poprawkę Windows 10 KB4598291 dla wersji 20H2, która może mieć związek z przygotowaniami do publicznego testowania kompilacji 19043 dla wersji 21H1. Wiadomo też że Microsoft już rozpoczął testowanie nowej sekcji „Informacje” w Ustawieniach> System z wyraźną wzmianką o wersji 21H1 i kompilacji 19043.

Co nowego w nadchodzącej aktualizacji?

Wiadomo, że aktualizacja powinna być prostym i szybkim procesem – tak wspomniana przeze mnie poprzednia łatka z października 2020 r.

Windows 10 21H1 May 2020 Update

Windows 21H1 ma otrzymać przede wszystkim poprawki błędów i zabezpieczenia. Wśród nielicznych nowych funkcji mogą pojawić się:

  • Ulepszeniami pamięci masowej,
  • Zmiana ikon w Menu Start,
  • Dodatkowe opcje „architektury” w Menedżerze zadań,
  • Natywna obsługa DNS przez HTTPS (DoH),
  • Zarządzanie dyskiem w ustawieniach,
  • Ulepszone ustawienia graficzne,
  • Ulepszona wyszukiwarka Windowsa 10.

Pełna lista zmian nie jest jeszcze dostępna i prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy zostaną dodane nowe funkcje za pośrednictwem pakietu Windows Feature Experience Pack.

Warto zwrócić uwagę na rozmiar aktualizacji:

  • Jeśli jesteś na wersji 20H1 i chcesz przeprowadzić update, to rozmiar pliku będzie wynosił nie więcej niż 3 GB,
  • Jeśli masz wersję 20H2 i będziesz chciał zaktualizować system, rozmiar pliku będzie mniejszy niż 500 MB.

Z uwagi na to, że Windows 10 w wersji 21H1 jest oparty na aktualizacji z października 2020 r., jest prawdopodobne, że numer kompilacji wzrośnie do 19043 z 19042 lub 19041. Według plotek, update ma pojawić się w kwietniu lub ostatecznie w maju, co oznacza, że łatka będzie testowana przez kilka miesięcy przez „insiderów”. Miejmy nadzieję, że dzięki temu obędzie się bez dodatkowych błędów, które ostatnio nawiedzają większość aktualizacji Windowsa 10.

Źródło: windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.