ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

„Harry Potter” pojawi się w formie serialu na HBO Max?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

W ostatnich dniach media obiegła informacja o tym, że na HBO Max może pojawić się Harry Potter. Nie chodzi jednak o filmy o młodym czarodzieju, a o serial będący adaptacją słynnych książek J. K. Rowling. Okazuje się, że coś rzeczywiście może być na rzeczy, choć przedstawiciele HBO Max oraz Warner Bros. tego nie potwierdzają.

„Harry Potter” może trafić jako serial na HBO Max

Portal Deadline dowiedział się, że HBO Max prowadzi odkrywcze rozmowy, których efektem może być powstanie serialu związanego z Harrym Potterem. Potwierdzają to też wcześniejsze ustalenia czasopisma The Hollywood Reporter. O planach stworzenia nowej serii w świecie czarodziejów mogą świadczyć ostatnie działania Warner Bros. w kwestii zatrudnienia. Nowy dyrektor pionu Kids, Young Adult and Classics został starszym przedstawicielem WarnerMedia do kontaktów z J.K. Rowling i jej pracownikami.

Różnego rodzaju dodatkowe treści związane z kultowymi seriami książek i filmów nie są w kulturze nowością. To świetna okazja dla twórców, którzy mogą zarobić niemałe kwoty dzięki oczekującym nowości licznym fanom danej serii. Konkretnie w przypadku Harry’ego Pottera mieliśmy już z tym zresztą do czynienia – powstała sztuka teatralna Harry Potter i Przeklęte Dziecko, a także książki i filmy Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć oraz Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Czytaj także: Warner Bros. Pictures ma nowe logo – zobaczcie, jak wygląda

Czy fani Harry’ego Pottera mogą zatem już zacząć świętować? Niestety nie do końca. Przedstawiciele HBO Max i Warner Bros. nieco ostudzili emocje wspólnym oświadczeniem przekazanym portalowi Deadline. Twierdzą w nim, że obecnie żadna seria o Harrym Potterze nie jest w fazie rozwoju w studiu lub na platformie streamingowej. Wcześniejsze doniesienia mówiły jednak nie o tym, że serial już powstaje, tylko o rozmowach i planach związanych z ewentualną produkcją. Te nie zostały zanegowane, wciąż wszystko jest zatem możliwe i pozostaje nam czekać na konkrety.

źródło: Wprost/Deadline, The Hollywood Reporter

Sprawdź najnowsze wpisy