ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Unia Europejska amazon podatki

Amazon.pl oficjalnie! Gigant otwiera swój sklep w Polsce

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Amazon to jedna z najpopularniejszych platform internetowych na świecie. Sklep ma wiele oddziałów, dzięki którym można kupić miliony produktów w konkurencyjnych cenach. Do tej pory polscy klienci mogli korzystać z niemieckiej wersji Amazona. Amazon.de został bowiem przetłumaczony na język polski i dokonywanie tam zakupów nie stanowiło problemów. Teraz jednak wygląda na to, że Amazon.pl w końcu zmierza do Polski!

Amazon.pl już niedługo w Internecie

Amazon.pl strumieniowanie gier z chmury

Dosłownie przed godziną Amazon wydał komunikat, że rozpoczął prace nad uruchomieniem witryny Amazon.pl w Polsce. Ruszyła już strona dla przedsiębiorców: sell.amazon.pl, na której mogą oni rejestrować konta w języku polskim, aby przygotować się na debiut witryny.

Amazon liczy ponad 300 mln klientów na świecie, co stanowi ogromny rynek zbytu także dla polskich przedsiębiorców. Jest on dostępny w ponad 200 krajach. W tej chwili aż 1,7 miliona MŚP sprzedaje na witrynie swoje produkty i już wkrótce dołączą o tych firm polskie jednostki gospodarcze.

Zobacz także: Sezon drugi Wiedźmina – wszystko, co musisz wiedzieć

Amazon w Polsce już od 7 lat

Amazon.pl

Amazon działa w Polsce już od siedmiu lat – w 2014 utworzył trzy centra dystrybucyjne we Wrocławiu. Trzy lata później otwarto kolejne centra: w Sosnowcu i Kołbaskowie. Firma zatrudnia w Polsce już nawet 28 tysięcy pracowników, wliczając to osoby zatrudnione sezonowo.

W 2016 roku sklep Amazon.de stał się dostępny w języku polskim. Od tego czasu regularnie pojawiają się plotki dotyczące oficjalnego startu usługi w Polsce. Te w końcu nabrały kształtu.

Dokładnego terminu startu Amazon.pl jeszcze nie znamy, ale z pewnością będziemy Was informować o tym na bieżąco.

Źródło: businessinsider, bankier.pl

Sprawdź najnowsze wpisy