apple

Co Apple pokaże w najbliższych miesiącach? Oto przewodnik po produktach

Artykuły

Wszystko czego możemy się spodziewać po Apple w 2019 roku. Poniżej przeczytacie o wszystkich produktach, których spodziewamy się po firmie w ciągu najbliższych miesięcy. Wymienione daty nie zawsze są konkretne, niemniej opierają się na plotkach i informacjach, które są dostępne. 

Zobacz także: Oto lista smartfonów Xiaomi, które otrzymają MIUI 11

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jakie produkty Apple pokaże w marcu?

Na wiosenną premierę czeka wiele produktów. W tym roku Apple planuje prawdopodobnie zorganizować konferencję 25 marca. Według ostatnich informacji skupi się ona przede wszystkim na usługach opartych o subskrypcję. Wśród nich szczególnie wyczekiwany jest serwis VOD. Czy zobaczymy wtedy jakieś urządzenia? Pewnie tak, ale mogą one też być wprowadzone od razu do sklepu – bez specjalnie szumnej premiery. 

iPad mini 5. Taki sam projekt, jak iPad mini 4 z wyświetlaczem 7,9 cala i grubością 6,1 mm. Jednak z ulepszonym procesorem, niższą ceną i możliwą obsługą Apple Pencil. Przewidywana obecność gniazda słuchawkowego i Touch ID.

iPad 7 generacji. Taki sam design jak iPad 6 generacji, ale ulepszony procesor i nowy 10-calowy wyświetlacz. Obsługa za pomocą Apple Pencil, Touch ID, gniazdo słuchawkowe i znane już funkcje.

iPod touch 7 generacji. Taki sam wygląd jak szóstej generacji iPod Touch. Nie zobaczymy jednak Face ID lub Touch ID. Apple prawdopodobnie będzie chciał utrzymać niskie koszty, ale będzie wyposażony w szybszy procesor z serii A.

AirPods 2. Oczekiwane bezprzewodowe ładowanie, podobnie jak wsparcie „Hey Siri”. Plotki sugerują niewielkie zmiany w projekcie, czarny kolor i funkcje związane ze zdrowiem. Niektóre informacje na ich temat jednak się wykluczają. Być może teraz zobaczymy tylko zaktualizowane etui, a całkowicie nowy model jesienią.

AirPower. Opóźniona bezprzewodowa mata ładująca dla AirPods, iPhone’a i Apple Watch jest już w fazie produkcji i ma zostać przedstawiona w pierwszej połowie 2019 roku.

Jakie usługi Apple pokaże w marcu?

Apple News. Apple planuje miesięczną subskrypcję usług informacyjnych o wartości 9,99 USD, która zapewnia nieograniczony dostęp do witryn, takich jak The New York Times i Washington Post . Nie wszystkie serwisy informacyjne są jeszcze dostępne, ale oczekuje się, że zostaną ogłoszone na konferencji 25 marca.

Usługa VODApple pracuje nad usługą telewizji strumieniowej, która obejmie wiele programów telewizyjnych i filmów, które ma w swojej ofercie. Umożliwi także dostęp do subskrypcji od innych dostawców telewizji kablowej. Nie wiemy jeszcze, ile to będzie kosztowało, ale premiera ma się odbyć w okolicach kwietnia. Wszystkie usługi mogą być dostępne w jednym dużym pakiecie, więc usługa telewizyjna może być powiązana z usługą iCloud i być może Apple Music.

iOS 12.2. Nowy system rozszerza serwis Apple News o Kanadę, zapewnia obsługę HomeKit i AirPlay 2 dla telewizorów innych firm, a także dodaje kilka innych nowych funkcji do iOS. Spodziewamy się, że zostanie on wydany na rynek 25 marca. 

Co Apple pokaże w czerwcu?

Konferencja WWDC odbędzie się od 3 do 7 czerwca. Spodziewamy się nowych wersji oprogramowania, ale też nowych urządzeń. W tym roku możemy zobaczyć nową generację wyczekiwanego Maca Pro – WWDC jest idealnym miejscem na jego zapowiedź.

iOS 13. Tryb ciemny będzie kluczową cechą iOS 13. Zobaczymy też odświeżony ekran główny dla iPhone’a i iPada. Aplikacja Pliki zyska nowe opcje. Ujrzymy te niektóre funkcje specyficzne dla tylko dla iPada, takie jak karty aplikacji i funkcję wielozadaniowości, która umożliwi korzystanie z dwóch okien tej samej aplikacji obok siebie.

CarPlay. Jako część iOS 13, CarPlay może uzyskać kilka ulepszonych elementów interfejsu, choć szczegóły nie są znane.

macOS 10.15. Nowy system dla komputerów rozszerzy funkcjonalność aplikacji między platformami dla programistów, umożliwiając łatwe przenoszenie aplikacji iOS na system dla komputerów. macOS 10.15 nie obsługuje aplikacji 32-bitowych, więc możemy oczekiwać, że niektóre ze starszych aplikacji, które nie zostały zaktualizowane przestaną działać.

watchOS 6. Pojawi się obok iOS 13 i może zawierać pewne zmiany interfejsu, ale nie znamy obecnie żadnych szczegółów dotyczących tej aktualizacji.

tvOS 13. Apple aktualizuje tvOS wraz z iOS, macOS i watchOS, więc spodziewamy się nowej wersji. Nie było żadnych plotek o tym, co zobaczymy w nowym oprogramowaniu dla Apple TV.

To naprawdę sporo nowych produktów i usług. Pierwsza połowa roku upływa dla firmy pod znakiem zapowiedzi aktualizacji oprogramowania. Nowe systemy trafią do nas we wrześniu, ale ich szczegóły poznamy dużo szybciej. Najważniejszy okres jeśli chodzi o nowe sprzęty to oczywiście jesień, ale to temat na osobny artykuł.

Źródło: MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x