ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad mini

Nowy iPad mini na horyzoncie. Wyznacznikiem będzie iPad Pro

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Przed Apple niezwykle ważny rok. Po raz pierwszy od wielu lat nie spodziewamy się bicia kolejnych rekordów. Dziś późnym wieczorem spółka przedstawi wyniki finansowe – dla inwestorów prawdopodobnie rozczarowujące, dla innych spółek ciężkie do pobicia. Sytuacja firmy Tima Cooka jest naprawdę dziwna. Na pewno władze spółki muszą szukać kolejnych kategorii do rozwoju. Już niedługo czeka nas na pewno debiut konkurenta Netfliksa. Serwis wideo od Apple spodziewany jest w kwietniu lub maju.

Zobacz także: Smartfony Samsunga z zoomem optycznym? Co na to Oppo?

iPad mini jednak doczeka się następcy

Usługi to jednak nie wszystko. Ważne jest konsekwentne rozwijanie obecnych kategorii produktowych. Prawdopodobnie w marcu Apple pokaże swoje nowe urządzenia. Ogłoszenie kolejnego wydarzenia nastąpić może już niedługo – być może pod koniec lutego. Czego możemy się spodziewać? Jak co roku o tej porze – odświeżonych najtańszych iPadów. Najciekawsza wydaje się premiera iPada mini 5. Obecna wersja małego tabletu jest z nami od 2015 roku i nikt nie spodziewał się następcy. Apple chce jednak zrobić niespodziankę wielbicielom tego modelu.

iPad mini

iPad mini jak iPad Pro

Wyznacznikiem dla kompaktowego iPada ma być, jak nie inaczej, nowy iPad Pro. Oznacza to obsługę za pomocą rysika Apple Pencil oraz możliwość pojawienia się klawiatury zbliżonej do Smart Keyboard. Zdecydowanie zmniejszyć się mają także ramki wokół wyświetlacza. Takie informacje podaje nam programista Steve Troughton-Smith. Zagłębił się on w najnowszą betę systemu iOS. Znalazł tam informacje o nowych modelach iPada, oznaczonych symbolami J210, J211, J217 oraz J218. Mają one występować w dwóch rozmiarach. Odpowiada to przewidywaniom na temat nowego mini, oraz większego 10-calowego tabletu. Klawiatura ze złączem Smart Connector i Apple Pencil mają działać z obydwoma urządzeniami. W informacjach nie znaleziono żadnych danych na temat Face ID. Wygląda więc na to, że skanowanie twarzy w 3D będzie zarezerwowane dla droższych urządzeń. Obydwa nowe iPady mają otrzymać Touch ID, jednak nie wiemy jeszcze w jakiej formie.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy