Kolejny tydzień dobiega końca, czas zatem go podsumować w sprawdzony przeze mnie sposób. Będzie subiektywnie i z podziałem na te pozytywne newsy oraz, te które wzbudziły we mnie niechęć i negatywne emocje. Chodzi oczywiście o dwie sekcje: pochwała i krytyka. No to zaczynamy!

Pochwała

Nie będzie iPhone’a SE2. A przynajmniej nie w tym roku i bardzo dobrze. Gdyby firma z Cupertino wydała smartfona przed wypuszczeniem nowych modeli na jesień, to byłby to strzał w kolano. Gwiazdą bowiem wtedy ma być budżetowy iPhone z ekranem LCD. Wypuszczenie na rynek iPhone’a SE2 w tym momencie skusiłoby klientów na ten model i z finansowego punktu widzenia nie miałoby to żadnego sensu dla firmy z Cupertino. Nabywcy rzuciliby się na tani smartfon, nie czekając na jesień. Zapewne iPhone SE2 pojawi się na rynku, ale dopiero w 2019 roku, wtedy byłoby to bardziej zasadne.

Oppo Find X. Po prostu WOW! Ten design jest po prostu cudowny. Przedni panel urządzenia prawie w całości pokrywa ekran, pomijając niewielki podbródek. Do tego należy dodać lekko zaokrąglone krawędzie wyświetlacza i mamy przepis na perfekcyjnego flagowca. Życzyłbym sobie, aby Samsung Galaxy S10 tak wyglądał, jednak mogę o tym jedynie pomarzyć. Nie wierzę w to, że Koreańczycy zastosują wysuwany aparat, który bardzo mi się podoba. Niestety lubię takie bajery i mógłbym odblokowywać ekran za pomocą wysuwanego skanera twarzy 3D przez cały dzień. Trzymam kciuki, aby któryś z producentów sprzedających urządzenia mobilne w Polsce skopiował takie rozwiązanie.

Pokemon GO wciąż żyje i wywołuje emocje. Cieszy mnie to, mimo iż od kilku miesięcy ani razu nie włączyłem aplikacji. Być może do niej jednak zajrzę, ponieważ Niantic wprowadziło właśnie dużą aktualizację. Zobaczymy w niej między innymi wymianę pokemonów i możliwość dodawania znajomych czy wysyłania prezentów. Wśród fanów aplikacja wciąż wywołuje emocje, które niejednokrotnie prowadzą do agresji. Przykładowo ostatnio ojciec z synem pobili innego gracza, bo ten zabrał im Gyma…

Zobacz także: Wirtualny przycisk na Twoim smartfonie – włącz go i poznaj funkcje

Krytyka

Brak Oreo dla Huawei P9 i P9 Plus. Oj nieładnie Huawei! Firmę można chwalić za szybkie aktualizacje. Pod tym względem jest ona w czołówce, jednak brak wsparcia dla smartfonów wydanych 2 lata temu budzi niesmak. Co gorsza nie przemawia do mnie również argumentacja firmy, że urządzenie jest za słabe, aby otrzymać ciastko. Chyba nie tak producent umawiał się z nabywcami ówczesnego flagowca. Oszukani fani z pewnością zastanowią się nad wyborem kolejnego smartfona.

Ekran w Xperii XZ1 i XZ2. Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z wyświetlaczami w tych smartfonach. Na ekranie pojawiają się białe plamki i paski. Niestety na domiar złego, Sony odsyła klientów, twierdząc że nic złego się nie stało. Tłumaczenie japońskiej firmy, że nie jest to wada funkcjonalna i zwykle wzory pasków zanikają wraz z zanikiem elektrostatyki w ogóle do mnie nie przemawia i jest to po prostu zbywanie klientów. Fani tego producenta również powinni się poważnie zastanowić przy wyborze kolejnego urządzenia mobilnego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.