ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia xz2 premium

Masz problem z ekranem we flagowej Xperii? Sony odeśle Cię z kwitkiem

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Wpadki się zdarzają – wszyscy to wiemy. Wygląda na to, że Sony ma niemały problem – wyświetlacze w Xperiach XZ1 i XZ2 zaczynają się psuć. Coraz więcej osób zgłasza problem, a Sony póki co odsyła ich z kwitkiem.

Xperia XZ1 i XZ2 – problemy z ekranem

Cały problem polega na pojawianiu się na ekranie białych pasków i kropek, kiedy dotykamy go palcami. Tak wygląda to w praktyce:

Sony Xperia XZ2

Japońska firma wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie i powiedziała, że problem jest spowodowany elektrostatyką (stacjonarnymi ładunkami elektrycznymi). Pełne oświadczenie brzmi tak:

Sony Mobile zobowiązuje się do zapewnienia najwyższego standardu jakości swoich produktów i obsługi klienta. Ze względu na charakterystykę wyświetlacza, w niektórych modelach mogą pojawić się wzory pasków w wyniku działania elektrostatyki. Nie jest to wada funkcjonalna i zwykle wzory pasków zanikają wraz z zanikiem elektrostatyki.

Sony Xperia XZ2 wyświetlacz problem

Zobacz także: Jak wysyłać SMS-y z komputera?

Mówiąc krótko – Sony odsyła swoich klientów z kwitkiem. Takie zachowanie zdecydowanie zasługuje na potępienie. Kupując smartfon za kilka tysięcy złotych, oczekuje się od niego, że przez długi czas będzie działał bez zarzutów. Owszem, problemy się zdarzają, jednak od ich rozwiązania jest gwarancja. Jak widać Sony w tym przypadku jej nie respektuje.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy